Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki z #krakow ogarniacie jakąś wypożyczalnie sprzętu #fotografia gdzie mógłbym wypożyczyć obiektyw do #nikon 3200d tak żeby jutro można było odebrać, a w poniedziałek zwrócić?
Potrzebuję obiektywu bardzo szerokokątnego, albo fisheye i chcę kupić docelowo odpowiedni, ale najpierw muszę przetestować czy działa to sprawnie i dobrze do moich zastosowań, mam do ogarnięcia 2 tematy na szybko, gdzie będą ciasne przestrzenie i potrzebuję zrobić wszystko jak najmniejszą ilością zdjęć. Dodatkowo bardzo przyda mi się żeby zdjęcia były ostre jak żyleta we wszystkich planach (wysokie f?)
Jestem w stanie coś takiego załatwić na jutro w ludzkich pieniądzach (takich że nie będzie to koszt połowy obiektywu) albo w jakiś inny sposób wypożyczyć, od kogoś prywatnie?

#pytanie #sprzetfoto
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolejnyMirek: wychodzi drogo i nie ma tego co mnie interesuje interesuje mnie jakiś w miarę budżetowy fisheye/szerokokątny, żeby wypróbować konkretny model pasujący do lustrzanki którą mam, a jedyne co widzę to obiektyw za 6k do wypożyczenia za ponad stówkę za dobę, żeby sprawdzić czy w ogóle się nada to dość sporo i kaucja w wysokości ceny nowego obiektywu, to bardziej opłacałoby się kupić i zwrócić, ale januszerki nie będę odwalać xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s-k-fantasyfactory: szukam ogniskowych poniżej 14mm, z tego co wiem najlepsze efekty precyzja/ilość zdjęć dają obiektywy 10mm, ale nadają się też fisheye, byle z autofocusem i w miarę rozsądnej jakości.
Zastosowanie to fotogrametria, głównie w ciasnych budynkach, problem z większymi ogniskowymi jest taki, że gdy jedziemy na działkę to robimy ~1000 zdjęć obiektu, a i tak znajdują się miejsca w których po prostu pozycja aparatu się gubi i trzeba składać kilka modeli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s-k-fantasyfactory: najchętniej bym wziął body do sklepu i zrobił kilka zdjęć każdym obiektywem i sprawdził co program najlepiej przyjmuje, bo zależy mi żeby nie było zbyt wielkiego rozmycia na krawędziach, zniekształcenie program zniweluje po danych exif, ale jeśli zdjęcie będzie rozmyte to nic nie poradzi