Wpis z mikrobloga

@teewhou:

słowo klucz: Można. To dalej Twoje teorie spiskowe, które nie mają żadnego potwierdzenia.


W całym zachodnim świecie od lat 50-tych, a w Polsce od 90 roku nie było w prawie możliwości umieszczenia przepisów dyskryminujących jakąkolwiek grupę społeczną (czy to ze względu na płeć, wyznanie, stan zdrowia, orientacje seksualne) poprzez ograniczenie jakimkolwiek osobom dostępu do praw konstytucyjnych, instytucji publicznych, czy do przemieszczania się w strefie schengen. Teraz przy waszym przyklasku wprowadza
@wladyslaw-krakowski: Zdajesz sobie sprawę, że to jest pierwsza epidemia na taką skalę od początku XX wieku? Epidemie zwalczane są szczepieniami, to jest po prostu fakt - wymagany jest wysoki procent wyszczepienia po to, żeby wirus nie mógł mutować i ograniczenie transmisji spowoduje jego wyginięcie.

Jadąc do niektórych krajów np. w Afryce pewne szczepienia są obowiązkowe. Czy również jesteś tego przeciwnikiem? Wydaje mi się, że nie powinieneś być więc od razu zapytam
@teewhou:

Zdajesz sobie sprawę, że to jest pierwsza epidemia na taką skalę od początku XX wieku? Epidemie zwalczane są szczepieniami, to jest po prostu fakt - wymagany jest wysoki procent wyszczepienia po to, żeby wirus nie mógł mutować i ograniczenie transmisji spowoduje jego wyginięcie.


SZCZEPIENIA SZCZEPIENIA DYSTANS MASECZKA. Człowieku, jak robot powtarzasz. A może procedruy medyczne, lepsze leki przeciwzapalne, może po prostu odpuszczenie tego #!$%@? i ochrona osób narażonych? Daj spokój
Porównujesz żółtą febrę, której objawy powodują 30%+śmiertelność od wystąpienia objawów do jakiejś choroby, która powoduje realną śmiertelność nie większą niż ćwierć procenta?


Porównuję to do wirusa, który sparaliżował gospodarkę i służbę zdrowia na ponad rok i ta śmiertelność jest zdecydowanie wyższa wśród starszych. Dlaczego państwa mają wpuszczać do siebie ludzi mogących rozprzestrzeniać chorobę i narażać własnych obywateli, własną służbę zdrowia?

SZCZEPIENIA SZCZEPIENIA DYSTANS MASECZKA. Człowieku, jak robot powtarzasz. A może procedruy medyczne,
@teewhou:

Porównuję to do wirusa, który sparaliżował gospodarkę i służbę zdrowia na ponad rok


Nie wirus, tylko rządy swoimi decyzjami.

ta śmiertelność jest zdecydowanie wyższa wśród starszych


Realna śmiertelność sezonowej grypy jest kilkudziesięciokrotnie wyższa niż to co podają w aktach zgonów. "Niewydolność oddechowa", która w poprzednich latach występowała bardzo często w aktach zgonu to bardzo często właśnie powikłania pogrypowe

Dlaczego państwa mają wpuszczać do siebie ludzi mogących rozprzestrzeniać chorobę i narażać
@wladyslaw-krakowski:

Realna śmiertelność sezonowej grypy jest kilkudziesięciokrotnie wyższa niż to co podają w aktach zgonów. "Niewydolność oddechowa", która w poprzednich latach występowała bardzo często w aktach zgonu to bardzo często właśnie powikłania pogrypowe


No tu nie mam jak tego podważyć, bo nie mogę posiłkować się oficjalnymi danymi, które wg Ciebie są nieprawdziwe. To odpowiem tylko tak: moim zdaniem nie masz racji.

To po co jest strefa Schengen? Niech ją zlikwidują. To
No tu nie mam jak tego podważyć, bo nie mogę posiłkować się oficjalnymi danymi, które wg Ciebie są nieprawdziwe. To odpowiem tylko tak: moim zdaniem nie masz racji.


W Polsce umiera ~100 osób na grypę, w Niemczech lub UK 25-35k rocznie. Naprawdę realne.

yy... no chwila. I dlaczego tego zobowiązania międzynarodowego nie można zmienić w obliczu pandemii? I w ogóle co to za przykład z tymi brudnymi gaciami, totalnie bezsensu.


Oczywiście, wprowadzając
@wladyslaw-krakowski:

Porównujesz przepisy ruchu drogowego i jazdy samochodem, czyli użytkowania specjalistycznego sprzętu do swobodnego przemieszczania się osób? Słaby argument. Strefa Schengen gwarantuje Ci, że jeżeli jesteś osobą niekaraną to możesz dobrowolnie przemieszczać się po niej i masz takie same prawa w danym kraju, jak jego obywatel.


Dałem tak samo głupi przykład jak i Ty z gaciami :) Dalej nie widzę tu związku z Schengen, bo czemu mielibyśmy z tego rezygnować? Rozumiem,
@wladyslaw-krakowski:
A pozwól jeszcze, że zapytam o Twoją opinię na temat hipotetycznej sytuacji, w której jakaś epidemia wybucha w Europie i jest ona na tyle poważna, że nawet Ty popierasz lockdowny, maseczki itp. Pojawia się szczepionka, faktycznie chroniąca przed śmiercią.

Czy dalej byłbyś przeciwnikiem paszportów covidowych i restrykcji dla osób, które jednak nie chcą się zaszczepić - i mówię to o osobach, które mogą (powinny) przyjąć szczepionkę, jednak nie robią tego
@teewhou:

Dałem tak samo głupi przykład jak i Ty z gaciami :)


Nie, bo jeśli nie należysz do sojuszu takiego jak Schengen to możesz wymagać spełnienia jakiegokolwiek warunku przy przekraczaniu granicy - 10 paszportów, 100 wiz, zaświadczenia o zaszczepieniu kota w 3 pokoleniu wstecz itp.

Dalej nie widzę tu związku z Schengen, bo czemu mielibyśmy z tego rezygnować? Rozumiem, że skoro są paszporty covidowe to od razu chcesz wizy do każdych
@teewhou:

A pozwól jeszcze, że zapytam o Twoją opinię na temat hipotetycznej sytuacji, w której jakaś epidemia wybucha w Europie i jest ona na tyle poważna (...)

Czy dalej byłbyś przeciwnikiem paszportów covidowych i restrykcji dla osób, które jednak nie chcą się zaszczepić - i mówię to o osobach, które mogą (powinny) przyjąć szczepionkę, jednak nie robią tego z powodów... no takich jak teraz, czyli strach przed NWO, depopulacją, Billem Gatesem?
@wladyslaw-krakowski:

A tu ju robisz kutwę z logiki. Ja przyjmuję że 50% osób przechorowało koronawirusa, jak się to ma do śmiertelności 2,5%? Serio, nie wyskakuj mi z CFR'em covida, porównując do IFR'a grypy bo po prostu ręce opadają.


Mi się zdawało, że od jakiegoś czasu powszechną wiedzą jest to, że koronawirus jest czymś poważniejszym niż grypa. Pierwsze z brzegu: https://www.thelancet.com/article/S2213-2600(20)30527-0/fulltext https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/coronavirus-disease-2019-vs-the-flu
Jak w maju 2021 można to negować - to jest
@teewhou:

Mi się zdawało, że od jakiegoś czasu powszechną wiedzą jest to, że koronawirus jest czymś poważniejszym niż grypa. Pierwsze z brzegu: https://www.thelancet.com/article/S2213-2600(20)30527-0/fulltext https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/coronavirus-disease-2019-vs-the-flu

Jak w maju 2021 można to negować - to jest dopiero hit.


Jak można w maju 2021 dalej mówić że korona jest kilkudziesięcio, bądź kilkusetkrotnie groźniejsza niż grypa... Tym bardziej, że kraje jak Belgia czy Hiszpania przyznały się do zawyżania ilości zgonów. Jest to choroba groźniejsza ale
@wladyslaw-krakowski:

Jak można w maju 2021 dalej mówić że korona jest kilkudziesięcio, bądź kilkusetkrotnie groźniejsza niż grypa... Tym bardziej, że kraje jak Belgia czy Hiszpania przyznały się do zawyżania ilości zgonów. Jest to choroba groźniejsza ale max 3-krotnie bardziej, niż groźniejsze szczepy grypy, jak np. Świńska grypa.


Ok czyli nasrałeś na to co wysłałem i znowu stosujesz jakieś swoje mądrości.

Ale mówimy o wirusie typu EBOLA, NIPAH, czy MERS a nie
@wladyslaw-krakowski:

Ok czyli nasrałeś na to co wysłałem i znowu stosujesz jakieś swoje mądrości.

Pisałem ci wcześniej, CFR covida do IFR grypy to tak jak pół ferrari, bez tylnych kół do malucha.

Nie mówiłem o żadnym konkretnym wirusie. To była hipotetyczna sytuacja i pytanie. Jest jakiś wirus, śmiertelność na poziomie, załóżmy, 10%


Pisałem Ci wcześniej, przy takim wirusie nie byłoby "szurów", wątpliwości ani nic innego poza stanem wojennym, jak przy bombardowaniu