Wpis z mikrobloga

#elektryka
#mechanikasamochodowa

Część Mircy. Znam się słabo także nie bijcie.

Mam problem z Punto Evo i przyczepka. Wtyczka jest 7 pinowa. Nie świecą mi żadne światła w przyczepce (kierunki, stop itp.). Sprawdzałem miernikiem i wygląda, że jest ok poza światłami pozycyjnymi. Nie dają prądu na "bolcach". Po włączeniu światła przeciwmglowego tylnego z podpiętą przyczepka widać mrugnięcie pozycyjnych na przyczepce i dziwny "zgrzyt" w samochodzie, po czym przeciwmgłowe się wyłącza.

Z włączonym światłem przeciwmgłowymi tylnim jest prąd na pozycyjnych ale nie ma na bolcu od światła przeciwmglowego we wtyczce obok haka do przyczepki.

Co to może być? (Dodam, że bezpiecznik jest ok)
przemytnik - #elektryka
#mechanikasamochodowa

Część Mircy. Znam się słabo także nie ...

źródło: comment_1620073048pg6qh0Hgz4xxf3I5CrsZST.jpg

Pobierz
  • 7
@przemytnik: Ja sobie zawsze z baterii wkrętarki sprawdzam na krótko instalację przyczepy. Potem w samochodzie probówką. Sprawdź najważniejsze biały przewód 3 bez tego nic nie będzie działać
  • 1
@Dejwid1 na przyczepce wygląda, że wszystko jest ok. Na wtyczce przy samochodzie sprawdzam miernikiem, jedna sonda do masy (3 na rysunku) a druga to co powinno dawać prąd (np. światło stopu).

Problem jest ze światłami pozycyjnymi i/lub przeciwmgielnym
  • 0
@Dejwid1 problem w tym, że jak włączę światła w samochodzie to nie dają prądu na odpowiednich bolcach we wtyczce. Dopiero włączenie światła przeciwmgielnego daje napięcie na bolcach do świateł pozycyjnych ale nie daje na bolcu do światła przeciwmglowego. Co się skopalo bo 8 lat działało bez problemu... Nie mam też jak sprawdzić przyczepki poza tym, że obwody są ok.