Wpis z mikrobloga

Najbardziej mnie bawi, że tak dużo ludzi, którzy kreują się tutaj na myślicieli społecznych z ponadprzeciętną świadomością polityczną, uwierzyło w tę żenującą retorykę Platformy, iż koniec rządów "NIE-Zjednoczonej Prawicy" lada moment (szósty rok z rzędu).

PiSowski nowotwór, to co najmniej kilkaset tysięcy ludzi: od gmin i platform cyfrowych dla pisowskich studenciaków po ministerstwa i spółki skarbu państwa. Co najmniej milion ludzi - jak nie więcej - żyje obecnie, bo ktoś w ich rodzinie ma ciepłą posadkę powiązana z większą bądź mniejszą przynależnością do PiSu.

I teraz pytanie. Naprawdę uważacie, że Kaczyński i te dwa debile mogą sobie pozwolić na gigantyczne ryzyko w postaci przyśpieszonych wyborów, w których prawdopodobnie #!$%@? z kretesem za wyrzucenie do kosza 750 mld z UE - oraz, że odbyłby się one gdyby nie ta "naiwna" Lewica?

Zastanawia mnie, kto tu jest tym naiwnym, jeżeli nie dostrzegacie, że opozycja w postaci Platformy, to od sześciu lat największy garb na drodze do demokratycznego obalenia rządu?

Śmieszy mnie wasza naiwna wiara w partię, która rządząc 8 lat w ogóle dopuściła do tego, aby zamordyści z PiSu doszli do władzy + w żaden sposób nie przygotowali na tę potencjalną okoliczność państwa. W nieudaczników, którzy już kilkanaście razy storpedowali możliwość demokratycznego obalenia rządu. Do czegokolwiek się dotkną to psują, a połowa kraju ich nienawidzi tak jak wy PiSu, bo za ich czasów żarli tynk ze ścian, a oni mieli to w dupie.

Jeżeli ktoś ma liberalne poglądy - to ok. Mnie jako socjaldemokratę łączy z wami to, że również chciałbym, aby w Polsce był rząd respektujący demokrację. Po prostu im szybciej zrozumiecie, że Platforma i ten post-balcerowiczowski twór, którego twarzą był Petru, a obecnie śmiechu warta Lubnauer, nie zaprowadzą was donikąd, tym lepiej dla nas wszystkich oraz dla demokracji w tym kraju.

#neuropa #antykapitalizm #4konserwy #bekazprawakow #bekazpisu #tvpis
  • 22
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister:
Warto również dodać, że platformersi to zwyczajne konserwy, co pokazywali wielokrotnie podczas swoich rządów. To nie jest opcja, której warto zaufać.
Zgadzam się trochę z nimi, że Lewica może nie postąpiła rozsądnie, ale ta cała sraczka i święte oburzenie, że partia z 9% poparcia nie zapytała o zdanie partii z 15% poparcia to jest taki absurd, że aż szkoda gadać. xD

Chociaż zdenerwowałem się na Lewicę za ten ruch to
  • Odpowiedz
@CzajnikZniszczenia: Mnie to wszystko bawi, bo wiem, że PiS by to głosowanie wygrał tak czy siak, a wiele osób pokazało swoje prawdziwe oblicze. Koalicja276 w prawdziwym polskim wydaniu.

Również uważam, że Hołownia jako rebranding Platformy, którego ludzie jeszcze na razie nie-nienawidzą, to jedyna opcja, która może zagrozić rządom PiS.
  • Odpowiedz
@Kjedne: Nie popełniłem specjalnie żadnego błędu. Wyraźnie napisałem o „twarzy partii”, a nie o przewodniczącym. Tak samo Budka nie jest np. twarzą PO. Nie wiem o co się #!$%@?.

edit.
Taki jest właśnie poziom debaty na wykopie od jakiegoś czasu. Aż tęskno za 2015 rokiem, kiedy anty-pisowców było tu niewielu, ale reprezentowali pewien poziom.
  • Odpowiedz
@Nihas: mówisz o rządzie PiS, który był w porównaniu do obecnego był absolutnie zdrowy pod względem nepotyzmu a ministrami byli np. Radek Sikorski? Tamten rząd był #!$%@? przez konieczność koalicji z Lepperem i Giertychem. Dlatego upadł.

Zresztą chyba najlepiej wyjaśnił to Fogiel w legendarnym cytacie:

Radosław Fogiel był gościem środowej (9 września) Rozmowy popołudniowej w RMF FM. Prowadzący Marcin Zaborski zapytał wicerzecznika PiS o klucz zatrudniania w państwowych spółkach, gdzie zamiast
  • Odpowiedz
widzę że jako wybitny koneser polityki nawet nie wiesz kto jest przewodniczącym Nowoczesnej xd


@Kjedne: Chyba nienajlepiej o kondycji polskiej opozycji świadczy fakt, że przewodniczącym nowoczesnej jest jakiś noname, którego nikt przedtem nie kojarzył.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Prawda jest taka, że nikt się nie pcha do ogarniania tego p*erdolnika po PiS-ie, a opozycja jest od tego, żeby mówić jak byłoby zawaliście, gdyby to jednak oni rządzili.
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie wasza naiwna wiara w partię, która rządząc 8 lat w ogóle dopuściła do tego, aby zamordyści z PiSu doszli do władzy


@Tywin_Lannister: To jest chyba największy fikołek w historii politycznej dysputy, serio. Za każdym razem jak go czytam, to śmieję się na głos. Pamiętam, jak raz jakiś #!$%@? konfiarz napisał, że platforma to 100x gorsza partia bo... spowodowała, że PiS doszedł do władzy XDDD Przecież to jest backflip 1440
  • Odpowiedz