Wpis z mikrobloga

Chcielibyście pracować u prawdziwego wolnorynkowca, prawicowego guru? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest okazja! Dr Mentzen szuka radcy prawnego! Jak na prawdziwego wolnorynkowca przystało dr Mentzen poszukuje kogoś, kto będzie pracował ponad normę. Pamiętajcie, że takie wymysły jak ośmiogodzinny dzień pracy, to lewackie wynalazki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #neuropa #bekazprawakow #konfederacja
Pobierz GrammarNazi - Chcielibyście pracować u prawdziwego wolnorynkowca, prawicowego guru? (...
źródło: comment_16200394629xKVH0kSAj7b6ebvJn5Yz1.jpg
  • 55
@terr0r_dr0ne Człowieku, ja tylko wrzuciłem screen z ogłoszenia, które wstawiła kancelaria Pana Mentzena, to Ty się tutaj tłumaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do tego że żaden się nie zatrudni na uop, to ja znam przynajmniej kilku i to nie jestem ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc na pewno nie żaden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrammarNazi: Ale co ty chcesz, stawkę zaproponował naprawdę dobrą. W ogóle w przypadku wolnych zawodów normą jest praca po więcej niż 8 godzin oraz często na kontrakcie. I nie, przedstawiciele wolnych zawodów nie są zmuszani do pracy na takich warunkach, tylko sami często wolą tak pracować, bo pozwala im to naprawdę nieźle zarobić.

Ale rozumiem, że według razemków pomimo że sami chcą tak pracować to dalej są oni "wyzyskiwani".
@Furox: @imajoke: @dtdgdffdgdsfdfsdsf: @celtanonim: @GrammarNazi: @hager:

Siema, jestem radcą z województwa kujawsko-pomorskiego. Widziałem to ogłoszenie już wcześniej. Generalnie taka stawka jest może ok dla początkującego radcy, który nie ma żadnej innej roboty. Jeżeli jest to UOP to jeszcze względne pieniądze (ogłoszenie niezbyt to precyzuje), ale jeżeli ktoś prowadzi działalność i miałby w całości poświęcać się temu przedsięwzięciu to już pieniądze nie są takie spektakularne. No i
@snwe: Wydaje mi się, że żaden poważny prawnik nie chciałby reklamować swoim nazwiskiem takiego człowieka jak Mentzen, natomiast pisząc o pieniądzach to masz rację, ja jestem ze ściany wschodniej (ale nie radca), tutaj może te pieniądze byłyby "kuszące" na uop, ale tak jak mówisz, nie dla specjalisty.
@celtanonim: UOP z normalnymi godzinami i możliwością prowadzenia własnej kancelarii jak najbardziej rynkowa i w porządku stawka. Z ogłoszenia jednak wynika, że to ma być umowa na wyłączność z murzynowaniem, a to już trochę kiepskie pieniądze dla kogoś ze średnim/dobrym doświadczeniem. No i problemy natury światopoglądowej, na które zwracasz uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak uważam, że wśród pełnomocników znaleźliby się pasjonaci Konfederacji. Jest to jednak ryzykowny
@terr0r_dr0ne: Zadziwiające, że skoro pracujesz w branży to z całą stanowczością i pewnością pleciesz takie brednie jak "żaden radca nie zatrudni się na uop". Zwłaszcza patrząc na specyfikę możliwości zatrudnienia radcy w przeciwieństwie do adwokata. Mnóstwo radców wybiera pracę w spółkach (in house np.), w urzędach, czy w ministerstwach. Dalej nawet nie chce mi się komentować, bo to takie typowe gadanie osoby, której wydaje się, że pozjadała wszystkie rozumy.
@snwe: Tak, zadziwia mnie mocno to, że osoby wykształcone potrafią popieracie takie ugrupowania jak Konfederacja. Na facebooku, na grupce "prawnicy o prawie" na całe szczęście zdecydowana większość wyśmiała tę ofertę. Tak jak mówisz - ze względu na murzynowanie, żenujące warunki, żenujące w ogóle treści tego ogłoszenia. Jak ktoś poważny ma pracować dla takiego infantylnego człowieka. Już nie mówiąc o psuciu marki, bo wątpię, że kuce są klientami prawników : ).
@celtanonim: Nie znam dokładnych statystyk, ale spora część radców korzysta z UOP i łączy to np. z prowadzeniem działalności. Jeżeli chodzi o trendy to jednak UOP chyba jest coraz mniej atrakcyjną formą zatrudnienia w tym środowisku. Po znajomych z aplikacji widzę, że jest to mniej więcej 50/50. Wśród moich najbliższych znajomych radcy prowadzą działalność. Ja też jestem na działalności i UOP dla mnie w zasadzie nie istnieje (bo np. blokuje sprawy
I skąd Wy wyciągacie te wnioski za ile i gdzie ja pracuje?


@GrammarNazi: Gdzie ja coś pisałem o Tobie i Twoich zarobkach, co to za chochoł?

Odnoszę się jedynie do Twoich "ośmiu godzin pracy", gdzie prawie każdy przedstawiciel wolnych zawodów (mówie to głównie z perspektywy lekarzy, bo z tą grupą mam najwiecej wspólnego) pracuje dłużej i robi to z własnej woli.