Wpis z mikrobloga

@KorczakSzcz: Na kanale pojawi się jeszcze dużo ciekawej muzyki różnego rodzaju, ale teraz przez studia/pandemię/pracę i inne projekty, w które jestem zaangażowany niestety nie mam warunków, żeby móc nagrywać regularnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sprawa się zmieni jak tylko zagram swój drugi recital dyplomowy i skończę studia już niedługo (ʘʘ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mickru:
Interesuję się ostatnio dość mocno fortepianem i mam parę pytań. Dziękuję jeśli odpowiesz.

1) Czy jest możliwe (może ty umiesz, a może znasz kogoś, kto potrafi zagrać za pierwszym razem z nut w pełnym tempie utwór tej trudności, albo powiedzmy łatwiejszy ale tez z "wyższej półki" - coś na poziomie Etiudy Rewolucyjnej na przykład. Wiadomo że nie zagra tak dobrze jak po 2 miesiącach ćwiczenia, ale powiedzmy zagra poprawnie?

2)Na
  • Odpowiedz
@TenTypZez: jestem wielkim fanem Arcadiego Volodosa oraz Vladimira Horowitza, dlatego też zagrałem na swoim pierwszym dyplomie kilka ich transkrypcji

@pankos: ano witam kolegę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szpmisp: każdy, nawet technicznie prosty utwór jest na swój sposób trudny, chociaż biorąc pod uwagę tylko trudności techniczne, to nie wiem czy Liszt jest najtrudniejszy, ale chyba najbardziej efektowny. Też dużo zależy od wykonawcy - dla jednego jedna
  • Odpowiedz
jestem wielkim fanem Arcadiego Volodosa oraz Vladimira Horowitza, dlatego też zagrałem na swoim pierwszym dyplomie kilka ich transkrypcji


@Mickru: Ah no widzisz, a ja właśnie zawsze mniej lubiłem Horowitza ze względu na tę kliniczność ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak już o technice mowa, to poleciłbyś mirkowi próbującemu wrócić do dawnej sprawności palców jakiś ciekawy zbiór, najlepiej jakby poza techniką jeszcze brzmiał jako-tako? Poza szkołą biegłości Czernego,
  • Odpowiedz
widać, że nie widzisz do czego pije, za młody ; /


@KociaLapa: nie tylko ja, coś mało plusów w tej Twojej aluzji, czy też żarcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)>- Broda nie czyni mędrcem...
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Generalnie polecam zapisać się na lekcje gry na fortepianie, bo z pomocą nauczyciela można wrócić do dawnej sprawności dużo szybciej, a jeżeli chodzi o zbiór to nie muszą to być wyłącznie ćwiczenia techniczne. Ja bym na przykład polecił inwencje 2-glosowe Bacha :)
  • Odpowiedz
@Mickru: Nie no nauczyciel jasne, aczkolwiek już w końcowych latach mojej nauki miałem wrażenie, że pełnił on tylko rolę doboru repertuaru i zaganiacza do roboty. Może nie miałem dobrego nauczyciela, ale już po tych kilkunastu latach grania, jakie mam za sobą, to w czym w kontekście powrotu do sprawności on by pomógł? Inwencji już też kilka mam za sobą, ale w sumie dzięki za przypomnienie, pewnie jeszcze trochę mi ich zostało
  • Odpowiedz
@TenTypZez: na wiele aspektów technicznych, z których grając samemu możesz nie zauważać, a które mogą Ci utrudniać grę, np. czy nie spinasz się gdzieś, albo czy aparat gry wykonuje poprawną pracę i inne, po prostu dobry nauczyciel może sporo ułatwić, ale to tylko moja sugestia :)
  • Odpowiedz