Wpis z mikrobloga

Usprawnienie po krakowsku. Jak rozwiązać problem korków i aut włączających się do ruchu z podporządkowanej? Zwęzić jezdnię do szerokości jednego auta, by skręcający w prawo stali w korku za jadącymi w lewo/na wprost.

Spodobał mi się komentarz pod artykułem :D

Jak to widzę -- a przecież nie widzę tego po raz pierwszy, tylko po raz n-ty -- to dochodzę do wniosku, że chyba każdy Łukasz powinien być przebadany na ewentualność wrodzonego debilizmu.

https://gazetakrakowska.pl/krakow-spore-zmiany-na-ul-pilsudskiego-kierowcy-musza-byc-czujni/ar/c4-15589684

#krakow
goferek - Usprawnienie po krakowsku. Jak rozwiązać problem korków i aut włączających ...

źródło: comment_1619811977AoPfAixAJia0IKPAx2MDXF.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alteron: współczuję tym, którzy prowadzą w centrum jakiś biznes inny niż knajpa. Bo już pandemia pokazała, że niektóre obszary miasta po uniemożliwieniu ludziom n-------a się w knajpach opustoszały niczym Prypeć. Bo do niczego innego te dzielnice już nie służą.
  • Odpowiedz
@goferek: ja właśnie miałem weterynarza na piłsudzkiego, ale koleś się przenosi do bochni a dla mnie w sumie żadna różnica czy będę jechać 45 minut do centrum czy 50 do Bochni
  • Odpowiedz
@goferek: Kolejne miejsce kaźni pieszych zostało "odzyskane" przy pomocy puszek z farbą i wysepek a to nieestetycznie naklejonych a to namazanych na krzywym jak nieszczęście asfalcie. Ta "infrastruktura" jest tak brzydka, że aż oczy łzawią, nie wiem kto tak zgodził się oszpecić to biedne miasto. No i jeszcze znakoza.
Bardzo fajne są te pseudo azyle na środku Piłsudskiego, gdzie pieszego nie potrąci samochód ale tramwaj już tak :)
  • Odpowiedz
@blebnik: jak się okaże, że to nie był dobry pomysł to zdrapią. I będą w zamian jeszcze bardziej estetyczne ślady po ścieraniu linii z asfaltu i odklejaniu wysepek. Popatrz np. na Armii Krajowej przy biurowcach, są dziury w asfalcie po tych debilizmach franka które były tam wcześniej wdrożone.
  • Odpowiedz
jak się okaże, że to nie był dobry pomysł to zdrapią.


@goferek: nie ma jeszcze żadnego "usprawnienia" które w Krakowie wprowadzono a później sie z niego wycofano bo nie działało.
  • Odpowiedz
@piekuo: były, były. Chociażby wspomniany przeze mnie fragment Armii Krajowej. Albo liczne chodniki ze zniszczoną kostką po tym, jak były usuwane linie które chwilę wcześniej namalowano niezgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz
@goferek: fakt, patrzyłem na przykłady pod względem zwężeń, budowy zbędnych sygnalizacji i dziwnych naleśnikowych rond czyli bardziej o twardą inżynierie. Ale masz racje, licze na to że po zmianie prezydenta ktoś bedzie miał jaja żeby to cofać
  • Odpowiedz