Wpis z mikrobloga

@RaVo: W skrócie tak. Wpisujesz trasę według wytycznych do książeczki (mapaturystyczna.pl bardzo pomocna). W miejscach gdzie nie ma schroniska zamiast pieczątki robisz fotę, którą później załączasz przy weryfikacji, może być też wydrukowany ślad z GPS. W zasadzie warto zaopatrzyć się w regulamin PTTK tam jest wszystko opisane jak robić to poprawnie (jest trochę #!$%@? przepisów ale co zrobisz ¯\_(ツ)_/¯). To w sumie tyle ogólnie fajna zabawa w zbieraniu tych punktów, pieczątek,
@RaVo: ja mam taką, bierzesz pieczątki w sumie gdzie się da, bo to pamiątka dla Ciebie też, ja w ramach uwiarygodnienia zbieram wycieczki zegarkiem GPS. Nastukałem już punktów na 2 pierwsze odznaki i jeszcze trochę, ale nie chce mi sie isc na weryfikacje xD
@RaVo: Też lubię GOT, masz pamiątki w postaci pieczątek i dziennika wycieczek i motywację do wymyślania nowych tras. Z podobnych zabaw jest też bardziej komercyjny klub KGP.

Co do weryfikacji to pewnie sporo zależy od oddziału, ale raczej nie robią problemów. Ja zbieram tylko pieczątki, nie bawię się w zdjęcia czy GPS i nie miałem problemu z weryfikacją nawet tych przejść, gdzie nie miałem żadnej pieczątki. Taki dżentelmeński układ -
@RaVo ja zbierałem OTP, to samo co GOT tylko na nizinach. łazisz, wbijasz pieczątki po drodze, wpisujesz trasę i podliczasz punkty, proste. mnie potem przy weryfikacji przepytywali z jakichś mijanych miejsc i ciekawostek, ale raczej taka formalność