Wpis z mikrobloga

#sieci #internet Proszę się nie śmiać.
Kabel ze słupa wchodzi w dom i do routera, z routera wychodzi ethernet przez ścianę na zewnątrz domu i idzie po elewacji piętro wyżej, wychodzi ze ściany i był podłączony do komputera, teraz chciałem podłączyć internet w innych pokojach u góry więc podłączyłem ten kabel do gniazda w ścianie i w drugim pokoju podłączyłem komputer do gniazdka w ścianie i nie ma sygnału. (Jak zdjąłem zaślepkę od tej puszki z kablami to zobaczyłem kabel z kończówką rj xd, taki normalny kabel co można podłączyć do urządzenia, poprzedni właściciel mówi że nie wie dlaczego bo on nigdy internetu po kablu nie potrzebował.)

1. Co powinienem teraz zrobić żeby to naprawić, trzeba jakieś narzędzie do sprawdzania czy kuć ścianę?
2. Mogę kupić przełączke z antenowego do rj45 i będzie działać?
  • 5
@robert7454: (o ile dobrze zrozumiałem) gniazdka na 99% nie są spięte szeregowo bo to by było bez sensu by #!$%@?ć jakiegoś ring tokena w ścianie. Ja bym poszukał gdzie te kable się schodzą bo każdy kabel w ścianie który ma wejście RJ45 powinien kończyć się zwykłym kablem wychodzącym ze ściany. Czyli mając powiedzmy 3 gniazdka rj45 w ścianie gdzieś w drugim końcu mieszkania ze ściany powinny wychodzić 3 kable które się