Wpis z mikrobloga

Moje miasto takie piękne xD
Nie wiem, czy widzieliście FILM Aiagi o najwyższych wieżowcach mieszkalnych w Polsce. Jest tam mowa m.in. o Olszynki Park z #rzeszow, wszystko ładnie wytłumaczone, żadnego hejtu itd. I kto się jako jedyny zesrał o ten filmik? Oczywiście Apklan z Rzeszowa, żądając usunięcia filmiku w jeden dzień xDddd

Pamiętajcie, o deweloperach mówimy tylko dobrze albo wcale xD

#budownictwo #deweloperka
b.....g - Moje miasto takie piękne xD
Nie wiem, czy widzieliście FILM Aiagi o najwyż...

źródło: comment_16197554142ijUX9LkrPYciXOlQ20MtA.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aaadam91: Trochę to wygląda jak niezły materiał na powtórkę z 1997, tylko wtedy ludzie budowali się na terenach zalewowych "bo taniej" i jak im kaczki pływały dookoła komina to było pikachu face. Teraz stawiają na takich terenach "ekskluzywne apartamentowce". Odgłosy pękających dup jak (odpukać) jak samochody dostaną darmowy kurs nurkowania pod sufitem podziemnego garażu będzie słychać daleko i donośnie.
  • Odpowiedz
sztabem prawników


@StalowyRoman: To jakaś jednoosobowa kancelaria adwokacka sądząc po formatce pisma

Co to są dobra osobiste przedsiębiorstwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DBR9: Przedsiębiorstwo nie może mieć dóbr osobistych bo to zespół majątku niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Za to przedsiębiorca jako osoba prowadząca przedsiębiorstwo jak najbardziej może mieć dobra osobiste, niezależnie czy jest to osoba fizyczna czy prawna. Tu pełnomocnik nie popełnił błędu.
  • Odpowiedz
@buking: Swego czasu głośna była sprawa pozwu dwóch ówczesnych piłkarzy ekstraklasy: Dalibora Stevanovicia i Mariana Kelemena. Ich prawnicy również obrali za cel autorów merytorycznych filmików analizaujacych zachowania piłkarzy:

https://weszlo.com/2013/07/13/kelemen-i-stevanovic-domagaja-sie-kasy-boskie/

Z tego co pamietam to tam tez była jakaś ugoda i filmiki musiały zostać usunięte. Niestety - naruszenie dóbr osobistych jest to tak śliska kwestia, ze praktycznie każda opinie można pod to podciągnąć
  • Odpowiedz
@buking: kurde przesłuchałem ten filmik i co tam było "szkalującego"? Co prawda czepianie się typu "plany mieszkań są stylizowane na stare, a budynek na nowoczesny" to już przesada (bo osobiście też mi się te plany nie podobały, ale jednocześnie zamysł dałem radę zrozumieć), to jednak sam film nawet jakoś ostro na nic nie wjeżdża. Ot po prostu wyrazili swoją opinię, niezbyt pochlebną, ale też nie jakoś atakującą.
  • Odpowiedz
Należy podziękować b. prezydentowi Rzeszowa Ferencowi, że dał swoje miasto sprzedać deweloperom....a w większości patodeweloperom którzy buda co chcą i jak chcą.
  • Odpowiedz
@DBR9: Przedsiębiorstwo nie ma dóbr osobistych, ale przedsiębiorca będący osobą prawną jak najbardziej posiada dobra osobiste.

Tak, przedsiębiorcą jest wskazany przez ciebie deweloper, co w tym dziwnego?
  • Odpowiedz
@DBR9: W języku potocznym rzeczywiście nikt nie określa np. PKN ORLEN S.A. przedsiębiorcą, natomiast zgodnie z art. 43[1] k.c. przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 33[1] § 1 k.c., prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. Każdy przedsiębiorca działa pod firmą, a firmą osoby prawnej jest jej nazwa - tak więc tu się wszystko zgadza. Na podstawie art. 43 k.c. przepisy
  • Odpowiedz
@buking: Czy APK Development S.A. z siedzibą w Rzeszowie ul. Kreczmera 4 ukrywa jakieś nieuczciwe praktyki, skoro tak boją się rozgłosu?
  • Odpowiedz