Wpis z mikrobloga

#darksouls #darksouls2

Dwa pytanka

1. Jakieś czerwone #!$%@? mnie atakują, to są gracze czy boty? Bo czasami randomowo się pojawiają a w jednej lokacji ciągłe się respił ten sam i czy w ogóle warto z nimi walczyć? pare tysięcy dusz wpada wiadomo i są łatwi do zabicia, wystarczy im backstaby robić bo totalnie nie ogarniają walki chyba i szarżują w przód jak jakieś boty z jednym skillem, kukły człowieka wypadają więc tutaj spoko, ale poza tym nie widzę sensu walki bo mogę stracić znacznie więcej jak mi się noga powinie

2. Jak w DS2 się backstabuje? bo mi czasami to wyjdzie, czasami nie, mam jakiś przycisk trzymać będąc za plecami potworka by się to na 100% uaktywniło, czy jest po prostu jakaś % szansa?

PS: DS2 to najłatwiejsza odsłona serii? Bo tak jak w jedynce mnie orali, tak tutaj leci boss za bossem i za 2-3 podejściem wygrywam każde starcie, a build mam pożalsięboże
  • 4
@Victim: 1. Polecam patrzeć na nazwy. NPC zazwyczaj się nazywają zazwyczaj poważnie jak "Forlorn" i zmieniają się ich nazwy z językiem gry. Gracze się częściej nazywają "NoobSlayer1488". No i jak się spawnią w jednej lokacji z tą samą nazwą to są NPC raczej. Lokacje które mi przychodzą do głowy to ostatnie ognisko w Gutterze, albo wejście do Iron Keep.
2. Backstaby wystarczy kliknąć jeśli się jest za przeciwnikiem, tylko przeciwnik nadal
@Jaqbasd-: NoobSlayer1488 ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@Victim jak backstaby Ci nie wchodzą to coś robisz źle, trzeba poćwiczyć timing i będzie ok... czerwoni to na 99% NPC, w DS2 jest ich sporo, a jak będziesz mieć inwazję ze str. jakiegoś gracza to poczujesz różnicę z miejsca, bo nie dość, że pewnie padniesz na dwa hity to jeszcze zepsuje Ci sprzęt
@Victim glowna gra poziomem trudnosci nie szaleje ale dlc i kilka opcjonalnych bosow cisnie, ale moim zdaniem duzo daje zahartowanie w ds1, latwo mowic ze jest latwiejsza niz ds1 ale masa rozwiazan, pulapek, stanu umyslu itp juz masz przepracowane

Chociaz moim zdanie dlc do w sa najgorsze pod wzgledem projektu, nawalone wrogow z dopakowanymi obrazeniami i "zrobilismy trudne". Wolalem trudnosc wynikajaca z rozlozenia wrogow jak gzymsy w anor londo itp niz "tu
@3mortis: Nie mam doświadczenia z Soulsami, od jedynki się odbiłam przy pierwszym Bossie xD Dwójka jest znacznie znacznie łatwiejsza z perspektywy laika, większość bossów zabijam za pierwszym podejściem