Wpis z mikrobloga

Mirki, rok temu kupiłem motor (125) za 1800 zł i kompletnie o nim zapomniałem. Nie zdążyłem go przerejestrować w terminie.

Jeżeli będę chciał to zrobić teraz, to mogę normalną drogą? Jakieś dodatkowe opłaty mnie czekają? Czytałem, że dla przekroczonego terminu (2 tyg po podpisaniu umowy) może się urząd zainteresować bardziej.

#prawo #motoryzacja
  • 6
@Pan_Bubka: Jeżeli mówisz o braku zapłaty PCC w urzędzie skarbowym w terminie 14 dni, to kara za brak lub spóźnienie wynosi od 280 zł do 56 tys. zł, Ty zapewne dostałbyś bliżej dolnej granicy bo kwota niewielka, ale nie wiem czy US ma jakieś narzędzia żeby Cię namierzyć, jak wydział komunikacji nie przesyła umów powyżej 1000 zł do US to raczej nie ma możliwości sprawdzić, że nie zapłaciłeś.

Brak zgłoszenia zakupu
@Pan_Bubka: Na szczęście za brak OC powyżej 14 dni na motocykl kara jest niższa niż 5600 zł za samochód osobowy bo to "tylko" 930 zł, no ale to kolejna kara, której nie wiadomo czy nie unikniesz, zależy czy UFG się dopatrzy czy nie. Nową polisę możesz zawrzeć w dowolnym momencie - w każdej chwili przed przerejestrowaniem na dane z umowy i z dowodu lub w dniu przerejestrowania - jak minęło tyle