Wpis z mikrobloga

@szuki: Dysza była wymieniana jakoś 1kg filamentu temu. Jakiś parametr w curze za to odpowiada? Flow ustawiałem, ale to było jak tą drukarkę kupiłem, czyli jakoś z rok temu
Jak wyimeniłeś dyszę to od kiedy drukuje tragicznie. W curze nie wiem, ja akurat mam pruse...
Sprawdź flow o bo nie ma przesunięć warst są tylko dziury Mi takie rzeczy się dzieją jak coś w dyszy utkneło...
@szuki: Po wymianie dyszy było ok, ciężko mi stwierdzić od kiedy, bo miałem sporą przerwę gdzie drukarka tylko kurz zbierała. Przeczyszczę dyszę
  • 1
@xmak: miałam podobny problem i była to wina filamentu. Kilka godzin (i całą noc w na wyłączonym) w piekarniku załatwiły sprawę. Temperatury sprawdź tylko w necie, pamiętam że 40 stopni dla PLA, i z doświadczenia radzę nie ufać wskazaniom piekarnika, mój wahał się na początku do 50 nawet
Piekarnik jest dobry ale musisz tam włożyć jakiś "szybki" termometr żeby kontrolować temp. Jak chyba w 50°C grzałem, ale to tylko grzałke włączałem na pare sekund. Trzeba uważać żeby nie przegrzac, najlepiej kilkanaście cm filamentu wypuścić ze szpylki i patrzeć czy nie opada.