Wpis z mikrobloga

Mam w domu nieużywany przez nikogo telefon z androidem. Nieużywany, gdyż moja matka coś w nim pokręciła i zjada masakrycznie dużo pieniędzy, gdyż łączy się z Internetem i coś tam robi, skanuje dane czy jakoś tak. Poszła z tym do plusa, to jej kazali kupić pakiet, ale mimo tego pakietu nadal zjadało jej kasę. Ogólnie jakieś ofiary tam pracują, bo nikt nie potrafił jej pomóc z tym. Mamie się nie chciało z tym szarpać i kupiła sobie po prostu nowy telefon. I teraz pytanie: da się coś z tym zrobić, wgrać od nowa system albo coś, żeby to naprawić i żeby nie zjadało już nic z konta? Bo jeśli tak, to bym sobie wzięła wtedy ten telefon :3

#telefony #android #pomozcie #doradzcie #corobic
  • 16
  • Odpowiedz
@Nenciak: najlepiej było sprawdzić w internetowym centrum obsługi co tak zjada tę kasę, bo jeśli transfer danych, no to jednym kliknięciem można wyłączyć transmisję danych...

a jeśli coś innego to może faktycznie wirus jakiś i wtedy przywrócenie do ustawień fabrycznych
  • Odpowiedz
@Nenciak: nie wiem jaką masz tam wersję androida, ale spróbuj iść tym torem:

Ustawienia -> Użycie danych - > Dane mobilne i wyłącz.

Jedyny winowajca jaki mi przychodzi do głowy to właśnie internet (nie musisz włączać przeglądarki, niektóre elementy są automatycznie synchronizowane przez telefon).
  • Odpowiedz
@Nenciak: nie ma czego? Spróbuj pod ustawienia -> sieci przedwodowe i bezprzedwodowe i odptaszkuj odpcję Sieć komórkowa połączenie z internetem.

Jeśli telefon był kupiony nowy, prawie przez Was nie używany to wątpię by to był jakiś wirus. W ogóle nie wypowiadałbym się tu pod kątem zainfekowanego telefonu. Jak dla mnie jest to kwestia włączonego transferu danych. Tak jak mówię, nie samo kliknięcie w aplikację Internet zmusza go do działania. Jeśli
  • Odpowiedz
@Nenciak: Odpal telefon i wygrzeb konkretne opcje. Warto też sprawdzić biling i namierzyć co zjadło pieniądze. Jeśli wyjdzie, że transfer danych to będzie jasne. Nie mam szklanej kuli by wywróżyć w ciemno, jak dla mnie to właśnie internet może być winowajcą.

Jeśli mają pakiet to korzystanie z aplikacji ten pakiet wykorzystuje. Pakiet może się skończyć i naciągnąć na dodatkowe koszta. Liczy się świadomość korzystania z telefonu. Nie potrzebujesz internetu, nie
  • Odpowiedz