Wpis z mikrobloga

@efem: A było jakieś pytanie w stylu napisz algorytm wychodzenia z labiryntu w oparciu o dwuwymiarową tablicę binarną? :>

Dasz trochę pytań? Ciekaw jestem o co teraz pytają. Ewentualnie po skończeniu rekrutacji jeśli nie chcesz teraz.
@efem:

Moim zdaniem zbyt niekonkretne pytanie na rozmowę rekrutacyjną. O tym czym są obiekty, jakie zadanie spełniają, jakie są ich zalety i wady można gadać długo. Nie sądzę, że koleś nie wiedział, czym są obiekty, ale na szybko nie wiedząc z której strony do tematu się zabrać to zbzikował.

U nas mamy żart, żeby pytać takich ludzi na wejściu "VIm czy emacs?" i pokręcić głową cokolwiek nie odpowie :)
@efem:

Wiesz, ja patrzę na to przez perspektywę mojej obrony. Uczyłem się od cholery jakichś bzdur z Cormena, a dostałem pytanie, "Co to jest programowanie obiektowe?". Totalnie zdurniałem, mimo iż doświadczenie w programowaniu miałem niemal wyłącznie w językach z obiektami (Java i Ruby) i tak zacząłem się kręcić w zeznaniach, że aż trochę wstyd. I koniec końców zapomniałem zupełnie powiedzieć o dziedziczeniu :)