Wpis z mikrobloga

hej,
jak myślicie, czy zaprosi mnie ktoś na staż w C++ bez wykształcenia wyższego? Całkiem pewnie się w tym języku czuję i na co dzień bazgram w cpp17 (tak, tak, optional i string_view), powiem co robi std::move, czemu nie używać new i delete, a nawet pokażę na przykładzie czym jest sfinae, także myślę, że podstawy do roboty są.

co do projektów - to jakaś apka w Qt5 i jeszcze dochodzi jedna też w Qt5 i boost asio. Nie chcę robić czegoś większego, bo pewnie i tak nikt na to nie spojrzy :(

z małą pomocą google poskryptuje w wężu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k #cpp #programowanie
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@1SunnyBunny1: nie chce Ci psuć zapału ale branża C++ działa całkowicie inaczej nie webowka i można się w nią wbić tylko przez duże korpo gdzie będziesz utrzymywał stary kod z dziadkami którzy są toksyczni. Na takie staże biorą tylko studentów, bo w nich jest to wycelowane. Niemniej jednak próbować możesz
@JakTamCoTam: czyli chwila, nie ma staży tak de facto dla nie-studentów? Czyli na juniora startować? To też jest bez sensu, bo junior z definicji ma już jakieś doświadczenie. Wiem, że prawdopodobnie będę w jakimś gunwnianym legacy siedział, ale chcę tego zasmakować, a nuż uda się znaleźć coś fajnego?
jak myślicie, czy zaprosi mnie ktoś na staż w C++ bez wykształcenia wyższego?


@1SunnyBunny1: Tak. Bez kierunkowego wykształcenia możesz przeskoczyć również seniorów.
Kierunkowe wykszałcenie jest nieodzowne w researchu (certyfikacja pozwala współpracować z certyfikowanymi), ale na rynku lokalnym nawet nie ma co szukać researchu, bo tutaj nie ma pieniędzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1SunnyBunny1: no sam startowałem w Krakowie i wiem jak to wyglądało. Tylko duże korpo mają kod w c++ bo ten język to jest totalne gówno jeżeli jest nieumiejętnie używany i nikt w nim dziś nie pisze jak nie ma takiej potrzeby.
Jedyne projekty które istnieją to stare kobyły bardzo źle napisane i takie są właśnie w korpo, albo jakieś mniejsze firmy które zajmują się czymś ciekawszym. Niemniej jednak mniejsze firmy nie
czyli chwila, nie ma staży tak de facto dla nie-studentów? Czyli na juniora startować?


@1SunnyBunny1: Przestań oceniać siebie przez tagi i keywordy z ofert. To jest wynik procesu marketoidów, a nie sposób walidacji wiedzy, kiedy jest coś do zrobienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1SunnyBunny1: wysłać CV możesz i zrób to, ale no wiem jak to wyglądało.
Ludzie dostawali wprost informacje że są odrzucani, bo nie mają 3 roku studiów tylko np 2 serio. To patologia, ale jak jest kilka tysięcy CV na jedno miejsce to muszą coś zrobić
@JakTamCoTam: Czyli problemem jest patologia procesów HR. Na studiach nie mówią skąd się wziął np. enum, nie włączają wykładów Stepanova, a HR'y o to nie pytają. Ostatnio z polskich numerów, w imieniu firm poszukujących pracowników, dzwonią Hindusi, którzy ledwie po angielsku mówią. Taka desperacja.

Dlatego np. seniorzy ignorują te HRy, testy i durne interview nakierowane na znalezienie czegoś, z czym człowiek akurat się nie zetknął. Kwestia etyki, żeby nie psuć tego
@hszan: Jest taki wykład Stepanova właśnie, kiedy tłumaczy różne rzeczy i wykład dociera do enum, który jest taką machlojką... I Stepanov odczytuje swoją mailową korespondencję z Bjarnem, który właśnie odpowiada na pytanie kto zaimplementował enum w C. "Denis, under duress.".
A jak chcesz jakieś szczegóły mocno techniczne, to ddg: "Stepanov enum" i tam jest np. praca:
https://nkha149.github.io/stat400-sp2020/files/notes/pdf/400Ex1_2.pdf
@hszan: Każdego można na wszystkim przyłapać. Nawet na porównaniu wskaźnika do NULL, bo NULL jest makrem, i np. w starych kompilatorach borlanda był zdefiniowany jako 16bit. I klops. Teraz jest nullptr, ale kod bywa różny.

A na minix2 jest amsterdam c, a minix (chyba 3) to ogólnie w dzisiejszych CPU intela siedzi.
Pytający pisze m. in. o QT, które jest jak webdev. Rysujesz w designerze, uzupełniasz implementację w cpp.

Zależy co
@hszan: No bo nie pytają o to, tylko o oczekiwane wynagrodzenie i to co mają w formularzu uzupełnić.
Na pewnym etapie dochodzisz do tego, że mówisz "nie mam czasu na pierdoły, czas mam w piątek o 12 i jak chcecie rozmawiać, to ma na tej rozmowie być ktoś techniczny, z kim miałbym bezpośrednio współpracować".
Zapewniam Cię, że te formularze HR nie odgrywają żadnej roli kiedy jest coś do zrobienia.

A jeśli
@1SunnyBunny1: ja bym takim pesymista nie był, wiem ze we Wrocławiu Nokia zaciąga ludzi z c++ jak szalona do projektów nad 5G i jeśli jesteś pewnym swoich umiejętności to nie przejmuj się brakiem wykształcenia tylko aplikuj i bzikaj

EDIT: A swoją drogę to co robi std::move? xD bo zaskakujaco dużo osób się na tym wykłada xD