Wpis z mikrobloga

to OLX to jakiś dziwny rodzaj ludzi,
kiedyś bawiłem się w fotografię, miałem kilka obiektywów,
przestałem bawić się w fotografię, postanowiłem sprzedać,
patrzę - na allegro mają np cenę 1500-1700 za jakiś obiektyw, to daję na olx za 1400 , licząc, że szybciej zejdzie :
- oferta za 200+flakonik perfum
- zamiana na obiektyw do innego mocowania (inny typ lustrzanek)
- ofera za 300 złotych
- 2 próby scamu nigeryjskiego
- madka horej curki dej za darmo
- jeden typ umawia się, że 1400 , przyjeżdżam do centrum, typ "ale w bankomacie mam tylko 800, to jest 800 i ani grosza więcej to jak już jechałeś to za 800 puść bo szkoda na pusto jechać"

wkurzyłem sie, puściłem przez allegro, poszło bez problemu,
ale zostawiłem sobie teleobiektyw "może kiedyś się przyda", po 2 latach czy 3 leżenia w szufladzie stwierdzam, że zajmuje mi miejsce, dawaj na OLX

kur@@@

teraz mam drogi teleobiektyw - allegro ceny od 4-4.3 tysiąca, dałem kilka stów mniej niż allegro, np. za 3800 daję,

- propozycja żebym za 3 tysie dał i jeszcze dorzucił drugi obiektyw jej (jej ogłoszenia to 7 różnych obiektywów, handlarz)
- typ który mówi że 3 tysie max bo on handluje i potem nie opłaci mu się to dalej sprzedać (handlarz, wchodzę na jego profil, 4 obiektywy ma na sprzedaż )
- kolejny typ "max to 3 tysiące bo inaczej mu się nie opłaca" (wchodzę na jego profil , 5 obiektywów mam)
- oferta scamu nigeryjskiego , już podobno mi przelew za to puścili nie znając jeszcze mojego numeru konta
ani jedna osoba nie jest fascynatem fotografii - tylko handlarze chcący kupić 1000-1200 taniej niż najtańsze oferty z allegro (30% ceny)

OLX to jakiś inny rodzaj homosapiens

#olx
  • 11
@Tytanowy_Lucjan: to bym za 6 tysięcy obiektyw musiał wystawiać ;)
na allegro raczej puszczę - z allegro jest inny kłopot - wysyłka
ja chcę tylko bezpośrednio w Warszawie osobiście komuś
żeby sprawdził czy mu działa focus, czy ostrzy w punkt, niech ktoś się tym dobrze zajmie w fotografii lotniczej , przyrodniczej, portretowej a nie handlarze

wysyłka to ryzyko - ktoś powie, że mu cegły doszły lub że uszkodzony (a może uderzyć
@Tytanowy_Lucjan: tam chyba głównie są handlarze = oni cenę znają

odnoszę wrażenie (sprzedawałem 2 obiektywy kiedyś, macro i rybie oko) i teraz, że fascynatów fotografii nie ma,
są janusze szukający frajera by to potem pchnąć na allegro ale za tysiaka więcej przynajmniej
@Dibhala: może ja staromodny (40+) ale ja bym wolał kogoś z Wawy, kto weźmie z aparatem przyjedzie, sprawdzi jak mu ostrzy, czy ostrzy szybko i w punkt i niech potem se ptaszki fotografuje

paczki, kurier etc.
nie wiem, jak jest opcja "tylko odbiór osobisty" to tak ustawię - że ktoś przyjedzie, w centrum się spotka, aparat weźmie i sprawdzi i papa
@Tytanowy_Lucjan: każdy z tych pytających (bez wyjątku) sam handlował - mieli (jak wchodziłem na ich profil z wiadomości) po kilka obiektywów i to różnych mocowań (nie wiem czy wiesz, ale każda firma ma inny bagnet,
Sony, Canon, Nikon - inne bagnety), nie chce mi się wierzyć, że ktoś miał 3-4 różne lustrzanki i do niej po jednym obiektywie tylko

to handlarze, ceny znają, nie nabiorą się na numer "łooo daje 4
@vilas: generalnie to już mówimy o allegrolokalnie a nie stricte alegro
możesz wystawić aukcję, ofertę "kup teraz" albo zwyczajne ogłoszenie.
I w zasadzie te ostatnie będzie dla ciebie, bo nie ma możliwości kupienia itemu w takim ogłoszeniu tylko trzeba się odezwać do sprzedającego.
W tym przypadku też alegro nie pobiera frycowego.