Wpis z mikrobloga

#rower #koronawirus
Teraz trzeba nosić maseczkę jak się jeździ na rowerze?
Wydawało mi się, że ostatnio trzeba było, ale jak patrzę na ludzi na zewnątrz to nikt ich nie nosi podczas jazdy.
Wiec jak właściwie teraz jest?
  • 31
  • Odpowiedz
  • 0
@gram_w_mahjonga: Nie no, maskę zawsze nam ze sobą. Czasem nawet kilka żebym pół dnia w jednej nie siedziała jak trzeba. Ale jak sobie pomysle i jeżdżeniu w niej to przecież niedotlenienie gwarantowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnMarie: jak się boisz bagietów i mandatu to polecam jeździć po drogach pozamiejskich, parkach albo lasach. A jak głównie po mieście, to szmata pod nosem styknie - ale skoro zara bez szmaty będzie można popylać to mi się wydaje, że można mieć #!$%@? na rowerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnMarie: Ja nie jeżdżę w masce z trzech powodów:
- To idiotyzm
- Sądy odrzucają mandaty za brak maseczki
- Nie musisz nosić maseczki gdy uprawiasz współzawodnictwo sportowe. Ten termin nie jest nigdzie zdefiniowany, wystarczy, że rejestrujesz czas przejazdu i porównujesz go z innymi.
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga: „ @AnMarie:
btw - maskę warto mieć ze sobą, niekoniecznie na ryju, ale żeby założyć choćby po to jak cię zatrzymają bo wtedy już na pewno dadzą mandat, za to, że gadasz z nimi bez”

Nie należy dezinformować. Rozmowa bez maski nie jest obciążona sankcjami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aks_762: Ja zaszczepiona, wiec w sumie wywalone w scenariusz włoski czy jakikolwiek inny xD

@AnMarie: w normalnych państwach nigdy na zewnątrz nie było nakazu noszenia maseczki. Póki co wszelkie badania pokazują, że na otwartej przestrzeni Covid-19 i tak się niemal w ogóle nie rozprzestrzenia.

Przy długim noszeniu, tym bardziej aktywność fizycznej, są natomiast badania, że maseczki mogą szkodzić, m.in. obniżać saturację tlenu we krwi.

Bolakom trzeba po prostu
  • Odpowiedz
@szpongiel: Przecież niedzielski wprost powiedział, ze nie znoszą tego idiotycznego zakazu, bo jak zniosą, to „niektórzy nie będą nosić masek tez wewnątrz”. I dyskutuj tu z taka „logika”
  • Odpowiedz
@AnMarie: od kwietnia zeszłego roku jeżdżę bez (chyba że pizgało to komin miałem), minęło mnie kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt radiowozów i ani razu nikt się nie przyczepił
  • Odpowiedz