Wpis z mikrobloga

  • 1
@bartolomis: Wiem, że zaraz wyleje się na mnie wiadro pomyj ale polskie prawo czyni męża z automatu prawnym ojcem dziecka, nie ważne czy jest jego biologicznym ojcem.


@Phyrexia Bo jak wiemy kobiety zachodzą w ciąży tylko w małżeństwach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Dziecko jest jego, niezależnie od wyniku testu DNA. Zrozum to. Tak działa prawo. Dziecko jest prawnie jego.


@Phyrexia: gdzie takie bzdury przeczytałaś i jaka jest niby podstawa prawna?
  • Odpowiedz
Wiem, że zaraz wyleje się na mnie wiadro pomyj ale polskie prawo czyni męża z automatu prawnym ojcem dziecka, nie ważne czy jest jego biologicznym ojcem.


@Phyrexia: za co cię tak "jadą" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To już nie pierwszy raz, a na wypok jestem po dłuższej przerwie :o
  • Odpowiedz
@bartolomis: nawet mi ich nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt nikomu nie każe wychodzi za zmije. Tyczy się to zarówno tych pokrzywdzonych (nie) ojców, jak i biednych "zaniedbanych" mężatek.

Ja na przykład poważnie podchodzę do tematu i nie muszę bać się o związek z toksyczną osobą ¯\_(ツ)_/

  • Odpowiedz
@Phyrexia: a na czym innym polegają te konkretne kroki, jak nie na wytoczeniu powództwa o zaprzeczenie ojcostwa i zlecenie przez sąd badań DNA albo uznanie już zrobionych?
Także wyniki badań genetycznych odgrywają pierwszorzędną i tak naprawdę jedyną rolę w obalaniu tego domniemania.
  • Odpowiedz
zlecenie przez sąd badań DNA


@drect: A co jeśli matka wiedząc, że dziecko zrobiła z innym będzie utrudniać dostęp do materiału genetycznego dziecka? Przychodzi ktoś taki jak kurator albo policjant z ojcem(, który chce uniknąć alimentów na swoje dziecko)? Bo coś mi intuicja podpowiada, że każda p0lka by chciała alimenciarza na wyłączność nieważne czy biologicznym ojcem jest czy nie.
  • Odpowiedz
Prawo w tym aspekcie jest głupie i niesprawiedliwe - ale jak tak się na spokojnie zastanowić: dlaczego Państwo tego się trzyma? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I tu wydaje mi się, że nie chodzi o dobro matki, tylko dobro dziecka - Państwo łaskawie dba o jego dobro, ale nie ze swojej kieszeni: po co ryzykować, że ojciec się nie znajdzie, jak jest gotowy jak na talerzu -
  • Odpowiedz
@RozowyPaskud: Jakie dobro dziecka? Facet nigdy nie pokocha nieswojego dziecka a to wychowując się bez kochającego ojca (co za tym idzie biologicznego) wyrośnie na kryminalistę, samobójcę albo psychola. Albo wszystko na raz.
  • Odpowiedz
@giovvanni: A co to facet jest jakiś upośledzony? Znam mężczyzn, którzy przysposobili / adoptowało dzieci i je kochają bardzo. Tak samo znam wiele normalnych ludzi, wychowanych tylko przez jednego rodzica. Brzmisz jak troll.
  • Odpowiedz