Wpis z mikrobloga

Hey, jaka jest opinia wypokowych prawników w kwestii prawa pracy- chodzi mi o odbiór 1 maja w sytuacji gdy większość pracowników odbierała ten dzień 2 kwietnia, podczas gdy ja tego dnia byłem na #covid19 izolacji. Zaproponowałem odbiór 4 maja na co pełniąca obowiązki kadrowej stwierdziła, że mi ten dzień przepadł ponieważ tego dnia i tak mnie nie było w pracy.
Opinie są mocno podzielone w tej kwestii.

#prawo
  • 23
@jalotnik83: "Dzień wolny od pracy z tego tytułu otrzyma również pracownik, który w dniu świątecznym przebywał na zwolnieniu lekarskim. Jeżeli bowiem pracodawca wyznaczył jako dzień wolny w zamian za święto dzień przypadający po powrocie chorego pracownika do pracy, pracownik ten ma prawo z tego wolnego dnia skorzystać"
  • 0
@6th_Sense nie mogę wstawić zdjęcia całego maila zatem przekopuję treść pokracznej interpretacji laski z kadr i jeszcze bardziej kuriozalną logikę innej osoby z firmy:
"W sytuacji, gdy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim w dniu, który jest wyznaczonym dniem wolnym za święto w sobotę, w takim wypadku pracownik „ma wolne” z innego tytułu – z powodu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, a więc i tak jego wymiar czasu pracy do przepracowania w tym
@jalotnik83: Ok, rozumiem.
Czyli wg nich nie przysługuje Ci odbiór tego dnia, bo i tak Cię w pracy nie było, więc i tak miałeś "wolne". Nawet będąc na L4.
Co do drugie to ma racje - jeżeli miałbyś L4 w dzień świąteczny, to wtedy należy Ci się odbiór tego dnia (gdyby np. ustalili, że 5 maja zrobią do odbioru).
Jak mi dasz chwilę, to spróbuję gdzieś to potwierdzić.
  • 0
@6th_Sense stosując tą ich logikę L4 pokrywa ewentualny dzień wolny w sobotę. Ale co w sytuacji gdy ktoś był na L4 po tym dniu (w moim przypadku po 2 kwietnia)- np drugiej połowie kwietnia czy w maju? Jeśli stosować taka interpretację to takie dni wolne za dzień świąteczny należy dawać tylko na koniec okresu rozliczeniowego i tylko osobom, które w czasie okresu rozliczeniowego nie byly na L4.
  • 0
@6th_Sense spoko nie spieszy mi się. Wiesz, że samo stwierdzenie, że będąc w przymusowym areszcie domowym, którego opuszczenie jest chyba nawet przestępstwem (za złamanie covidowej izolacji chyba grozi do 8 lat paki) jest "dniem wolnym" na równi z dniem wolnym jaki mieli wszyscy pozostali jest samo w sobie kuriozalne.
@jalotnik83:
Chyba mają rację niestety:
Jeżeli pracownik korzysta ze zwolnienia lekarskiego w dniu, który został wyznaczony jako dzień wolny za święto, to nie trzeba mu wyznaczać innego dnia wolnego. Zwolnienie lekarskie nie wpływa na odbiór dnia wolnego, ponieważ nie obniża wymiaru czasu pracy pracownika. Pracownik korzysta bowiem z tego zwolnienia w dniu wolnym od pracy. Natomiast w sytuacji, gdy pracownik korzystał ze zwolnienia lekarskiego w okresie, w którym święto przypada w
i jeśli taka jest interpretacja to czy wyznaczanie dni wolnych za święta nie powinno mieć miejsca na koniec okresu rozliczeniowego aby nie dopuścić do sytuacji jak moja?


@jalotnik83 Może ja głupi jestem ale co znaczy "na koniec okresu rozliczeniowego"? Przecież kiedy byś nie wyznaczył dnia wolnego to zawsze któryś z pracowników może być tego dnia na L4. @6th_Sense