Wpis z mikrobloga

Mnie jeszcze o dziwo, to żaden serwer Qnap'a nie padł, a używam je już długo... Pierwszego kupiłem pierwszego grudnia 2013 roku, który służył mi dwa lata, po czym sprzedałem go znajomemu. Chodzi mu do teraz, a jest nim: TS-420.
Drugi, kupiłem 4 grudnia 2015 roku (TS-853 Pro) i rozbudowałem w nim dodatkowo pamięć i też działa mi do dzisiaj...
masqar - Mnie jeszcze o dziwo, to żaden serwer Qnap'a nie padł, a używam je już długo...

źródło: comment_16195252016lCaQ5hmBnFRPQbU3ZY7Gh.jpg

Pobierz
A dysków, co do nich kupiłem to już 16 z kolei..., na początku WD Red 4TB, po przez 6TB, 8TB, a teraz jadę na 12TB IronWolfach...
Redy od 6 wzwyż padały hak muchy..., te 4TB ostały się jeszcze trzy na serwerze tym, co poszedł do znajomego...
@maciejc Różnica w cenie między dyskami 8TB, a 10TB jest niewielka, więc polecałbym 10TB. A co do 12TB, to cena troszeczkę większa, ale mną nie odstrasza, ze względu na stosunek ceny do pojemności.
Dyski IronWolf są trochę głośniejsze od dysków z rodziny WD Red. Jeżeli sobie cenisz ciszę..., a serwer ma Ci stać np. w sypialni, to będzie to trochę uciążliwe, no ale nie na tyle aby ich z tego powodu nie