Wpis z mikrobloga

Lewica sprzedaje Kaczyńskiemu sznur, na którym ten powiesi nas wszystkich: i lewicę, i libków, i konserwatystów.

Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby po 6 latach rządzenia pisiorów, wierzyć, że Kaczyński dotrzyma jakichkolwiek umów, kiedy już nie będzie musiał... Wystarczy, że grupa posłów intelektualistów, ceniących ponad wszystko praworządność i Konstytucję, nabierze wątpliwości, co do konstytucyjności umówionych zapisów i z troski o państwo złoży odpowiednie zapytanie do Trybunału Julii Przyłębskiej, a ta, głęboko przejęta misją dbania o praworządność i Konstytucję, swoimi lub ustami innych orłów prawa i sprawiedliwości w rodzaju panny Pawłowicz czy Wallenroda stanu wojennego pana Piotrowicza, ogłosi co trzeba i kiedy trzeba.

Lewico, nie idź tą drogą...

#polska #polityka #lewica #bekazpisu #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa #4konserwy
  • 50
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: No niby tak, ale jaki jest scenariusz? Nie przyjmujemy Funduszu Odbudowy, żaden kraj nie dostaje kasy, oni uchwalają fundusz bez nas(??), definitywnie Polexit? Tak to chociaż te kredyty ich będą trzymały. Naprawdę nie wiem, obie opcje są złe.
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Jak do tej pory taktyka opozycyjnych platformersów nie przyniosła żadnego skutku. Przedstawienie swojego planu odnośnie unijnych pieniędzy to jest ten pakt z diabłem co zniszczy Polskę?

Tylko straszenie pisem niczego nie przyniosło:
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Jeżeli uważasz, że ZP by koniec końców by tego nie przepchało, to jesteś chyba z tych, co wykopują teksty o rozpadzie ZP i nowych wyborach co tydzień. Lewica ma swoje cele i zgłasza swoje poprawki i uwagi, KO ma gdzieś resztę opozycji, to i wszyscy mają w dupie ich.
  • Odpowiedz
@2mack: Pitolenie. To polityczny termin wynikający z tego, że prawdopodobnie jako ostatni byśmy nad tym głosowali, co ma nałożyć w myśl Kaczyńskiego dodatkową presję na opozycję. Prawnie nie ma przeszkód przed kolejnym głosowaniem nad tą decyzją.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Jeszcze w starciu z takim starym oszustem i graczem i Kaczyńskim. Łobuz się życzliwie uśmiechnął, a oni już uwierzyli w swoją dziejową misję. Szczyt naiwności i politycznej niedojrzałości. Wygląda na to, że nowe pokolenie lewicy musi samo włożyć paluchy do gniazdka, żeby uwierzyć, że tam naprawdę płynie prąd.
  • Odpowiedz