Wpis z mikrobloga

Da się jakoś sprawdzić którą drogą polną można, a którą nie? Bo część dróg gruntowych zdaje się być publicznych normalnie? Któreś mapy pokazują drogi gruntowe, a może właśnie wystarczy patrzeć na googlowe mapy i jak tam narysowana jest droga, to znaczy, że jest publiczna?

A możę można każdą byle ludziom w pole nie wjeżdżać?

#motoryzacja #offroad #4x4 #samochody #motoryzacja #dolnoslaskie
anonim1133 - Da się jakoś sprawdzić którą drogą polną można, a którą nie? Bo część dr...

źródło: comment_161943231487caaECrLZ71hQ6duYccCd.jpg

Pobierz
  • 13
wystarczy patrzeć na googlowe map


@anonim1133: Nie. "Polne" drogi są zazwyczaj prywatne. Musisz ogarnąć mapę geodezyjną gminy/miasta - jeśli takowa istnieje. Będzie tam info czy droga jest gminna ( u mnie np są dwie takie drogi - jedna leci przez las druga przez pola). Poza tym, jak się da to sprawdź na streetview czy przypadkiem nie ma zakazu wjazdu.
a może właśnie wystarczy patrzeć na googlowe mapy i jak tam narysowana jest droga, to znaczy, że jest publiczna?


@anonim1133: jak w googlach jest narysowana droga to i biegnie przez las to trafisz równie dobrze na to.

Ja musiałem na czymś takim zawrócić holując auto z niesprawnym silnikiem. Także tego...

A z polnych dróg Cię nikt nie wygoni ale google maps nie jest przy nich dokładne i części dróg może nie
aarahon - > a może właśnie wystarczy patrzeć na googlowe mapy i jak tam narysowana je...

źródło: comment_161943294860pqf7SMYloeiNmvIcwFxU.jpg

Pobierz
@anonim1133: Ustalenie gdzie można, a gdzie nie można legalnie jeździć jest najtrudniejszą częścią offroadu w Polsce. Sam mam takie zasady:
- jeśli droga jest przez las, to tam nie jadę
- chyba, że ta droga prowadzi do jakiejś miejscowości i pokazują to znaki
- jeśli droga jest oznaczona jako droga gminna na mapie to też wjeżdżam, nawet jeśli jest przez las
- w drogi polne wjeżdżam, chyba, że są oznaczone jako
może właśnie wystarczy patrzeć na googlowe mapy i jak tam narysowana jest droga, to znaczy, że jest publiczna?


@anonim1133: mapy google to największe gówno jakie istnieje jeśli chodzi o tego typu sytuacje, tyle razy już się dzięki nim #!$%@?łem w jakieś drogi gruntowe że przestałem z nich prawie w ogóle używać
jak potrzebujesz dokładnej mapy to tylko i wyłącznie targeo, nie dość że drogi są intuicyjnie oznaczone (czyli jak widzisz że
@anonim1133: @GaiusBaltar: @Pangia: @ToJaTwojMorderca:
Ja powiem jak to wygląda prawidłowo.
Odpalacie Geoportal krajowy, znajdujecie interesujący was obszar. Znajdujecie interesującą was trasę i sprawdzacie klikając na drogę polną, jeśli jest oznaczona jako gminna/powiatowa/prywatna/pożarowa możecie jechać chyba że znaki na miejscu wskazują inaczej lub prowadzi przez Las bez oznakowania dojazdu do jakiegoś miejsca.
@Tonari_Totoro: ewentualnie podaj link do usługi, to sobie w QGISie podegram. Chyba, że ma to związek z tym, że od sierpnia zeszłego roku już nie mogą publikować wyciągów z ksiąg wieczystych i to się tam załapało.
@WormRider: nie księgi nie mają nic do tego, końcówki numerów i stany własności już ukrywali.
Problem taki że na krajowym nie chce ładować danych z ewidencji gminnej, wyskakuje ikonka błędu. A warstwa ewidencji gruntów oraz planu miejscowego właśnie była dla mnie tą najważniejszą bo tak sprawdzałem większość miejsc.