Wpis z mikrobloga

@Eplan: Wybacz, nie mogłem się powstrzymać:
"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Eplan: najtaniej - sofirn sp40 z kolimatorem od convoya s2+ (w googlu szukasz sp40 TIR lens mod). Fabrycznie jest reflektor i daje dość skupione światło, które do czołówki się nie nadaje. Taki kolimator kosztuje grosze. Jak coś, to mogę coś Ci potem pomóc poszukać jakbyś był zainteresowany. Drożej, ale lepiej, to skilhunt h04. Tu minimum 120 - 150 zł. Sofirn ma do tego wbudowane ładowanie, więc odpada kolejny koszt na ładowarkę.
@Eplan: pytanie co dla Ciebie jest odpowiednim światłem do czytania, ale moim zdaniem tak, ja przy niej czytałem. Do namiotu ogólnie? bo ona ładnie światło od sufitu namiotu rozprasza. Ew. widzę że jest za 80 zł mocniejsza wersja w zielonej obudowie.

Jak coś te wszystkie stworki z ładowaniem na korbkę, z baterią słoneczną sobie odpuść, bo jeśli to w ogole będzie działać (a pewnie krótki więc i tak baterii będziesz uzywać)