Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#!$%@? mnie te ceny mieszkań xD 590 plus uwaga cotygodniowe sprzątanie 15. Sam nie mogę sprzątać? I jeszcze chyba standard najtańsza i najmniejsza kuchnia jaką się da na której nic nie możesz ugotowac na dwóch palnikach bo garnek na rosół jest za duży. A lodoweczka jak dla bobaskow. Oczywiście jest to jednopokojowy apartament 33m2 z kaucja 1500 (żebym przypadkiem nie połamał tego aneksu kuchennego o wartości 100 euro) xDD Nie i to nie jest wyjątek tak praktycznie wyglądają tutaj ceny. Nie szukam luksusów ale te ceny, kuchnie i stan mieszkań jak z lat 70 ludzie...

#niemcy
M83_ - #!$%@? mnie te ceny mieszkań xD 590 plus uwaga cotygodniowe sprzątanie 15. Sam...

źródło: comment_1619332533BtT0oUqSL9WCINpkkM7rne.jpg

Pobierz
  • 22
@M83_ przeżyłam na takiej kuchence 9 miesięcy, za każdym razem rzucając mięsem, lecz nie do gara... No masakra, zero miejsca. W dodatku Niemcy nie mają wentylacji w takich klitkach (ani okapu jak widać na załączonym obrazku) i jak gotowalam to momentalnie robił się ukrop mimo otwartych okien non stop (latem czasem otwierałam drzwi od mieszkania, bo nie dawał rady wiatrak). Także nie polecam.

Na 18 mkw ciepło daje kuchenka, lodówka (aż blat
@M83_: Kto szukał mieszkania w dużym mieście w Niemczech ten się w cyrku nie śmieje XD

Pamiętam, że musiałem znaleźć coś na szybko, mimo dobrych zarobków i stałej pensji to i tak nie było szans czegoś znaleźć bo przy wyborze 30 osób wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś lepszy (zwłaszcza będąc 20 letnim obcokrajowcem nie było to proste)

Koniec końców skończyłem płacąc za #!$%@? pokój 520 euro bo tam aż takiej
@M83_: Kto szukał mieszkania w dużym mieście w Niemczech ten się w cyrku nie śmieje XD


Pamiętam, że musiałem znaleźć coś na szybko, mimo dobrych zarobków i stałej pensji to i tak nie było szans czegoś znaleźć bo przy wyborze 30 osób wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś lepszy (zwłaszcza będąc 20 letnim obcokrajowcem nie było to proste)

Koniec końców skończyłem płacąc za #!$%@? pokój 520 euro bo tam aż takiej
@erni13
@bet00n
Bo tylko głupi wyjeżdżają do największych miast.
Mieszkam 40 km od Kolonii. Za mieszkanie 36m2 płacę 275 €(warm), a zarobki są lepsze, niż w dużych miastach ze względu na deficyt pracowników w moim zawodzie.

Aha - i nie stoję w korkach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@chaberr: Skoro za 36m2 płacisz 275 a ja za 60 590 to twoja oszczędność nie jest aż taka wielka ziomek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I wyobraź sobie, że niektórzy wybierają duże miasta nie ze względu na pracę, a dlatego że poprostu tak lubią. Nie ma to jak wybrać się nad ren, zapalić, wypić, poznać nowych ludzi z całego świata (multi kulti love) i wrócić na autopilocie tramwajem