Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie ale w #pocztapolska można sobie aktywować bezpłatnie usługę eSkrytka, w której listy polecone adresowane do was są przesyłane do centrum skanowania poczty Polskiej i nie dostajecie listu papierowego, tylko skan listu w formacie PDF ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aktywowałem to sobie i działa. Bank wysłał do mnie list polecony i dostałem go w formie skanu PDF na maila. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. List "odebrałem" w formacie PDF wczoraj ale w śledzeniu jest napisane, że list jest awizowany w centrum skanowania. Myślałem, że w momencie odbioru PDFa jest automatycznie doręczany ale jednak nie, bo PDF odebrałem a list nadal jest awizowany w centrum skanowania. Dwa zdjęcia poniżej.
#ciekawostki
źródło: comment_16193308752iVzqKCZswSvgh2zyfBWoO.jpg
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziobnij2: Jasne, tylko tu dajesz komuś dokument z własnej woli i legalnie może go otworzyć ¯\_(ツ)_/¯ Z resztą - rozumiem że wygodniejsze i ok. Ja raczej nie skorzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dziobnij2: też tak miałem, odebrałem i potwierdziłem list polecony w eskrzynce a kilka tygodni później dotarł do mnie papierowy oryginał ze śladami, że błądził po ich systemie dystrybucji, wygląda na to, że PP jeszcze nie do końca ogarnęła własną nowinkę i nie wie co zrobić z papierowymi oryginałami. Chyba, że tak właśnie ma być, że na szybko dociera skan a później papierowy oryginał, ale w tym sensu nie widzę, to nie
@dziobnij2 Bezpieczeństwo na PP jest na takim poziomie, że stażysta pomimo zakazu dostaje po kilku dniach dostęp do poufnych baz, do tego nawet nie pilnują zeby cokolwiek podpisał. Efekt jest taki, że np po tygodniu pracy masz dostęp do danych wszystkich byłych i obecnych pracowników i to nie tylko pesel - wiesz jakie mają wykształcenie, ile dzieci, itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haze2137: Zdaję sobie sprawę że korporacje takie jak Google dużo o mnie wiedzą. Nadal jest to inny poziom niż jakiś random z poczty polskiej który pyknie sobie chwilówkę na moje dane, albo niechcący kliknie w folder z tymi wszystkimi pdfami i zrobi z niego publiczną bazę na google drive.
@zagu: @Sl_w_k_1:

z tego co się dowiedziałem jest tylko jedno centrum skanowania na Polskę i pracownicy mają jakieś wyższe poświadczenia bezpieczeństwa, nie są to zwykli pracownicy


@dziobnij2: pracowałem kilka lat na poczcie w centrum obsługi klienta, ubezpieczeniach i przy abonamencie RTV. Pełno szkoleń, różnych certyfikatów a i tak każdy miał w dupie ochronę danych osobowych.