Wpis z mikrobloga

@WHlTE: W tej sytuacji szacun dla składu sędziowskiego. Niby to ich powinność, jednak Moder zmienił swą pozycję o parę metrów, był tłok w polu karnym, jakieś przypadkowe zagranie głową.

Nie wiem czy to liniowy zgłosił, bo nie widać na nagraniu, ale mega dobra reakcja w nieoczywistej sytuacji, gdzie nawet chyba zawodnicy SHU nie protestowali jakoś specjalnie.
@WHlTE: oczywiście Moder ewidentnie spalił, ale paradoksem jest, że wracając z tego spalonego tak naprawdę był na gorszej pozycji, bo musiał jeszcze wyprzedzić śpiącego obrońcę Sheffield, niż gdyby stał przed nim i byłby de facto na dogodniejszej pozycji do strzału. Szkoda, bo jego spalona pozycja w momencie podbicia piłki głową przez Webstera wcale jakoś go nie uprzywilejowała w tej akcji.
@meandmymonkey: https://www.reddit.com/r/LiverpoolFC/comments/6t8v47/why_was_the_goal_offside_when_the_pass_was/

Przepisy nie precyzują kierunku podania, liczy się jedynie pozycja zawodników.

Nie mówię, że nie ma spalonego, po prostu mi szkoda nieuznania tej bramki, bo offside ma za zadanie uniemożliwiać atak z "uprzywilejowanej pozycji", a raczej nie można mówić w tym przypadku, żeby Moder wykorzystał pozycję spaloną do zdobycia tej bramki, a wg mnie było nawet wręcz odwrotnie - musiał wrócić z offside'u wyprzedzając obrońców Sheffield, co według mnie było