Wpis z mikrobloga

byłem dzisiaj z zona i corka na placu zabaw, maly osiedlowy plac zabaw, piekna pogoda

na placu piec rodzin; Turcy, Polacy, Ukraincy, Rosjanie i Chinczycy, akurat zaden Niemiec sie nie zalapal, ale to nie o tym ;)

dorosli miło rozmawiaja, dzieci się bawia, mozna? mozna! :)

#emigracja #niemcy #dortmund
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miki4ever: a dla mnie to cos ciekawego i milego i dziele sie tym jak inni, malo pozytywnych wpisow, moze komus poprawi to humor, albo da do myslenia ze nie wszystko co pokazuja w tv to prawda, wyjmij kija ;) pozdro
  • Odpowiedz
@lufi: A dla mnie to coś tak normalnego, ze dopiero po komentarzach zrozumiałem o co w ogóle ci w tym wpisie chodzi.

Ty serio myślisz, ze zwykłych obywateli obchodzą jakieś wojny? Sam mieszkam w Westfalii i w życiu bym nawet nie pomyślał o tym, żeby mieć jakiś problem z kimś ze względu na jego narodowość.
  • Odpowiedz
@miki4ever: rozumiem; bez spiny

myślę, ze zwyklych myslacych ludzi sztuczne polityczne podzialy zupelnie nic nie obchodzą, z drugiej strony ciagle zaskakuja mnie zazarte polityczne awantury w internecie;

po rowno trzech latach na emigracji, dalej zaskakuje mnie, że mam za sasiadow, a co za tym idzie na wyciagniecie reki, ludzi z całego świata;
  • Odpowiedz
@PiotrFr: to tez na pewno jest czynnik,na pewno jest trudniej mieszkac w domku jednorodzinnym ludziom, ktorzy w obcym kraju startuja od zera :)
  • Odpowiedz
@lufi: zależy od lokalizacji. Wypasiony dom w dużym mieście to wiadomo że nie.
Ja np mieszkam we Francji i nie pamiętam kiedy widziałem jakiegoś nie Francuza w co pewnie ciężko uwierzyć.
Btw też byłem dziś na placu zabaw i nie było nikogo( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PiotrFr: po dwoch dniach nad jeziorem Bodenskim zorientowalem się, ze do okola w wiekszosci biali, co jest dosc niespotykane na codzien w zaglebiu rury :) wiec tak jak piszesz ma znaczenie gdzie jesteś,

mam nadzieję, ze za pare lat moim glownym zmartwieniem bedzie czy podlewac trawnik;)
  • Odpowiedz