Wpis z mikrobloga

Byłem oglądać mieszkanie i dowiedziałem się, że cena może być jeszcze większa niż w ogłoszeniu, bo niby są już chętni i chcą się przebijać ceną xD

Normalnie bym pomyślał, że to bait, żeby z ceny nie zejść ale sytuacja na rynku jest teraz tak chora, że nie zdziwiłbym się gdyby to była prawda.

#nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@Murasame ludziom już do reszty #!$%@? z tymi cenami. Znajoma chciała sprzedać dom i jak się chętni zaczęli dosyć poważnie interesować zakupem to z dupy podniosła cenę o 500k. Oczywiście była w ciężkim szoku, że nagle się rozmyślili
  • Odpowiedz
@Murasame: koleżanka miała identyczna sytuację z tym że już miała ugadana kwotę za ziemię i kredyt już zaaprobowany mini poszła podpisać przedwstępna a koleś.powiedzial że cena właśnie wzrosła i że będzie więcej....
  • Odpowiedz
mój błąd ona już miała przedwstępna... już nie chciało mi się edytować bo masz rację kredyt dopiero z przedwstępną :-)
  • Odpowiedz
ostatecznie udało jej się dogadać.. ale to jeśli nie wyjątki a tak wygląda rynek nieruchomości to ja cieszę się że 3 lata temu zmieniłem nieruchomości a nie dopiero teraz...
  • Odpowiedz
@bazek993: Bo nie ma bańki, wszystko, począwszy od tanich kredytów i wysokiej inflacji, kończąc na drożejących materiałach budowlanych, usprawiedliwiają wzrost cen. A ludzi cały czas ciągnie do dużych miast za lepszą pracą i życiem.
  • Odpowiedz
@Murasame
To jest oczywista banka kiedy większość kupujących ubiera się w kredyt na maksymalny okres. Niestety ale przy obecnych zarobkach nie da się w Polsce odłożyć na nieruchomość bez kredytu jeśli nie jest się w jakimś niecalym procencie najlepiej zarabiających.
Będzie bardzo bolało jak stopy procentowe zostaną podniesione. Bo chyba kredytobiorcy nie liczą na to że jeszcze bardziej stopy zostaną obniżone?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame: miałam identycznie, zrezygnowałam z rezerwacji połowy bliźniaka , termin realizacji luty 2023, teraz patrzę znowu w rezerwacji z ceną wyższa o 50k ()
  • Odpowiedz
Bo chyba kredytobiorcy nie liczą na to że jeszcze bardziej stopy zostaną obniżone?


@cocodzamboidoprzodu: Raczej wszyscy liczą że to już zostanie z nami na długo, razem z inflacją 4%. A jeżeli zostaną podniesione to będzie kwik i PiS szybciutko będzie obniżał żeby nie przegrać wyborów. Oczywiście jeżeli ktoś myśli że takie stopy zostaną z nami przez najbliższe 20 lat to jest debil xd Ale myślę że spokojnie pare latek, taki
  • Odpowiedz
@H_266
Zgadza się. Jedyny scenariusz jaki widzę dla podniesienia stop to ten, w którym inflacja dodatkowo przyspieszy, na tyle, że rząd nie będzie w stanie jej znacząco zaniżać manipulując sposobem jej wyliczania, co spowoduje bunt w społeczeństwie, bo każdy odczuje jak bardzo ceny rosną w porównaniu do wzrostu wynagrodzeń. Czy rzeczywiście ludzie by się zbuntowali? Nie jestem pewien. Na razie wygląda to tak że ludzie cieszą się z otrzymywania pieniędzy od
  • Odpowiedz