Wpis z mikrobloga

Dlaczego większość osób mówi, ze nóź nie nadaje się do samoobrony? Przecież zaraz po pistolecie najszybciej potrafi wyłączyć agresora z gry. Co prawda sprawy często lądują w sądzie, ale wyroki skazujące zapadają rzadko. Śmiertelność, jeżeli nie jest to wielki nóź kuchenny tez jest niska. #mikrokoksy
#samoobrona
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smacznyy: o to chodzi w samoobronie - ktoś chce mi zrobić krzywdę - nie wiem czy chce mnie zabić czy zrobić krzywdę - więc zakładam najgorszy scenariusz i powinienem miec prawo do skutecznej obrony a więc do bezkarnego zutylizowania napastnika.
  • Odpowiedz
@Pimenista: Chyba nie rozumiesz definicji słowa "samoobrona" ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz się obronić żeby miec możliwość ucieczki, a nie dopuścić się morderstwa
(σ ͜ʖσ)

Konto możesz usunąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Elmirka16: Jak nie umiesz używać noża to jest duża szansa, że sobie też zrobisz krzywdę przy okazji
Poza tym dostaniesz czymś po łapach / gazem i już nic Ci z noża
  • Odpowiedz
@Elmirka16: niski zakolak z nożem nie zagrozi zbydlaczałemu dresowi z kijem, bo du użycia noża musi dopuścić wielkiego gościa blisko siebie. niski zakolak z pistoletem już tak, bo zabije go na dystans. dlatego broń to wielki wyrównywacz szans.
  • Odpowiedz
@smacznyy: Każdy kto mnie zaatakuje powinien być świadomy że może umrzeć. Tak samo ja - atakując kogoś powinienem mieć z tyłu głowy że ten ktoś może mnie odyebać. Tak wygląda naturalna i najbardziej korzystna dla bezpieczeństwa sytuacja.
  • Odpowiedz
@Elmirka16: wystarczy ze ktos bedzie ogarniety w obronie przed nozem lub zwyczajnie hardkorowo zlapie nawet za ostrze i po Tobie.
Tenisistka kvitova tak zrobila wiec da sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz