Wpis z mikrobloga

Mircy co się znają na #prad #elektryka. Taka sytuacja:
Kupiłem lampe od majfrenda na 4 zarówki. Chciałem podmienić swoją jedno żarówkową. A że mam podwójny włącznik to fajnie sobie rozdzielić.
I tu klops - jedna para kabli z sufitu (siła+neutral) wypierdziela korki za każdym razem (no chyba że lampa ma wypięte żarówki). Druga para ładnie dziala. Próbowałem przekładać, przepinać i zawsze na tejjednej parze coś się dzieje. Finalnie wpiąłem wszystkie 4 zarówki (no kable ;)) do tej pary która działa .. i działa tyle że nwiadomo wszystkie naraz

Czy to jakies spiecie gdzieś może w samym właczniku? Gdzie szukać?
  • 25
@yaroszek: inaczej - z sufitu wystają 4 kable: 2xsiła 2xneutral i to leci do podwójnego włącznika. Lampa 4 żarówkowa po wpięciu na 2 obwody wywala korki tylko na jednej parze siła,neutral.
@Runo1297: @yaroszek: wychodzą z sufitu: CZARNY, SZARY: spiete kostkami ( tu była wpięta lampa), oraz BRAZOWY I ZOŁTO/ZIELONY: też spięte kostkami.

Kurde .. zakręciłem to, ale zaraz otworzę i pokazę fotkę
@vertoo: Miernik nastawiasz na ~zakres ponad 230V jeden przewod do szarego drugi do czarnego sprawdzasz czy jest 230V. Potem szary zostawiasz a ten z czarnego do brazowego z sufitu i bez powinno pokazac 230V
Odizoluj więcej ten przewód- masz tam uciety niebieski przewód- neutralny
Zamykasz obwod przez PE I dlatego wybija różnicówke