Wpis z mikrobloga

#androiddev #kotlin
Jak działa MutableList?

Zrobiłem sobie klasę z listą, w tej klasie jest też metoda, która wywołuje zapytanie do api. Uzupełniam tę listę danymi z api, następnie wołam aktywność, z której wywołałem tę metodę, że zapytanie z api zakończone. Aktywność sobie woła geta do listy. Zanim zawołam api, robię jeszcze clear.

Za pierwszym razem przychodzi ładnie wypełnione danymi. Za każdym kolejnym razem odsyła puste. W Javie to działało bez problemu. Dlaczego tu nie działa?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alpha_Male:

no cóż, w każdym razie powodzenia :) jak zmieniałem pracę to "chwilę" mi to zajęło i za każdym razem jak miałem takie zadania to spędzałem na tym masę czasu, bo uczyłem się przy okazji nowych rzeczy.

Na to właśnie liczyłem, że zadania pokażą mi moje braki. To jest trzecie, które zrobiłem w tym roku. Jeszcze kilka dni temu ktoś mi polecił, żebym sobie zobaczył projekty typu "Pokedex" na githubie i rzeczywiście są to ciekawe twory napakowane technologiami. Myślę, że po tym jak nauczę się vm, rx to spróbuję napisać coś podobnego.

Najważniejsze, żeby mieć świadomość, że można to zrobić lepiej i jeśli tak, to w jaki
  • Odpowiedz
Mogę sobie przeglądnąć oficjalny tutorial, gdzie tam są pokazane różne narzędzia, ale suchej wiedzy teoretycznej to ja za bardzo nie wiem gdzie szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znasz może jakieś takie miejsca?


@push3k-pro: ja oprócz dokumentacji i cudzego kodu na gicie to też staram się czytać blogi na medium / proandroiddev / raywenderlich itp.
to też zależy od tematu, akurat oficjalna dokumentacja jeśli chodzi o suchą
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: Skoro tak mówisz, to będę z tych miejsc czerpać wiedzę. Dzięki za rady. Zarabiam stosunkowo mało, niestety, Podkarpacie, więc muszę się rozwijać i robić postęp, żeby zarabiać więcej i jak widzisz, działam. Jakoś, ale jednak.
  • Odpowiedz