Wpis z mikrobloga

Mam zamiar wkręcić się w drony, obecnie latam jakąś zabawką z aliexpress po podwórku, ale nie ukrywam że chciałbym czegoś więcej tylko nie jestem pewien w którą stronę iść. Podoba mi się DJI mini 2 i miałem zamiar go kupić w maju, ale ostatnio coraz bardziej zaczynają mi się podobać drony FPV i sam nie wiem czy brać mini 2 za te 2500 (czekam na promocję na FMC) czy może coś fajnego do fpv znajdę w tych pieniądzach i czy w ogóle warto? #drony #dji #fpv
  • 9
  • Odpowiedz
@Issari: Spokojnie znajdziesz do 2500zł wszystko co potrzebne, ale drony fpv to zupełnie co innego niż mydelniczki dji więc najlepiej kup sobie jakieś radio, polataj na symulatorze i sprawdź czy ci się spodoba, najwyżej sprzedasz radio pewnie bez żadnej straty.
  • Odpowiedz
@Issari: co do mini2 to sprawdź na amazon.de. Drony fpv wyjdą Cię drożej niż mini2 no i tam będziesz dokładał bez końca. W sensie możesz poskładać tani zestaw fpv ale to raczej na krótko. Ja osobiście pozbyłem się fpv ze względu na to, że sporo czasu trzeba poświęcić na naprawy plus obraz na analogu to dramat.
  • Odpowiedz
@Issari: W naszym kraju na wszystkim chcemy przycebulić, więc mała przestroga, FPV to drogie hobby i wymaga wielu akcesoriów. Wiem że niejeden zaraz na mnie może naskoczyć że da się taniej, ale pozwól że przedstawię Ci mały cennik jak powinno wyglądać fpv w HD i z TBS.

Najtańszy dron w HD to jakieś 1200zł w wersji TBS,
TBS Tango 2 Pro - 800-1000zł, oczywiście możesz sobie latać na jakichś gównach od
  • Odpowiedz
@nowyzielony: @feber: właśnie też tak patrząc po cenach podzespołów wychodzi to drożej niż mini, wiadomo to dwa zupełnie inne drony. Ale skoro te tanie i małe komary są średnim pomysłem to chyba zostanę przy mini 2 i może kiedyś jak budżet pozwoli kupię albo DJI FPV, podobno całkiem dobry dla poczatkujących ze względu na auto stop i możliwość przełączenia się na tryp normal gdyby coś było nie tak. FPV mi
  • Odpowiedz
@Issari: Z racji że znam się trochę na fpv i przebywam w takich kręgach modelarzy to śmiało odradzam dji fpv. Rozwalisz i potem $$$$$$ na naprawę do serwisu. Samemu mało co naprawisz, to plastikowy dron, nie to co karbonowe ramy składanych dronów. Wybór należy do Ciebie ale wiem że amatorzy często wybierają źle i pakują się w jeszcze gorsze koszta. Podstawowa zasada to nie cebulić w fpv, z fartem!
  • Odpowiedz
@Issari: drony dji to takie bardziej do zdjęć i fajnych filmików a fpv do zabawy podczas latania i naprawiana a po kilku latach to i fajne ujęcia można takim robić.
  • Odpowiedz
@Issari: to już od ciebie zależy czy chcesz kupić samochód osobowy czy rajdowy. Każdy ma swoje wady i zalety, w twoim interesie jest przeanalizować i zobaczyć który ci bardziej pasuje :)

Ja na pierwszego drona szedłbym albo w jakąś zabawke FPV w stylu EMAX TINYHAWK II (zobaczysz czy cię to w ogóle jara) albo właśnie Mini2 - na tyle zaawansowany dron że jak ci nie podejdzie to po prostu nie jest
  • Odpowiedz
@Issari: jeśli chodzi o FPV, to jest DJI (AU + gogle), później nie ma nic, dopiero na samym końcu jest pseudocyfrowy HD-link Sharkbyte, a pod warstwą mułu drony analogowe.
Mavic to głównie latająca kamera do nagrywania filmów, nie pobawisz się tym za bardzo.
Musisz wiedzieć czego chcesz. Latać i filmować, czy szybko latać FPV z goglami.
  • Odpowiedz