Wpis z mikrobloga

Jak jest z tą grą? Odkąd wyszła beta to chodzi mi po głowie, ale nigdy nie zdecydowałem się jej kupić. Warto? Dobrze działa? Lubię gry tego typu, ale nie wiem czy ta mnie nie przygniecie poziomem wejścia.

#escapefromtarkov
  • 27
@Sqbfd: Warto. Działa dobrze, ciągle jest optymalizowana i pod koniec tego roku mają przenieść grę na nowszą wersję silnika. Jeżeli masz dysk ssd i 16GB ramu to będzie dobrze działać. Poziom wejścia jest dosyć wysoki i jest wiele do nauki, chociażby wyzbycie się strachu latania w top gearze to istnieje wiele poradników oraz tryb offline gdzie nie tracisz ekwipunku po śmierci, więc da się nauczyć jak grać. Obecnie trafisz raczej na
@Sqbfd: Możesz ulepszyć wersję gry, więc tym się nie przejmuj. Na początek kup podstawkę i wtedy zobacz jak Ci leży ta gra. Lepsze wersje się opłacają, zyskujesz większy kontener z którego nie znikają przedmioty po śmierci, masz większy stash, wyższy poziom reputacji u handlarzami na start i więcej przedmiotów na start. Co jakiś czas są przeceny na grę o jakieś 20%. Głównie na święta typu nowy rok, wielka wojna ojczyźniana. Jeżeli
@Sqbfd: Akurat trafisz mniej więcej w promocję na EFT. Twórcy bardzo często dają promocję na grę z okazji jakiś okoliczności albo świąt. A 9 maja jest rosyjski dzień zwycięstwa, więc jestem na 99% pewien że zrobią obniżkę na ten czas.
@Sqbfd: Zgadzam się z przedmówcą. Do tej gry trzeba mieć samozaparcie ;). Granie w nią jest trudne ale zaręczam, że jest też satysfakcjonujące. Jakby co to polecam kupić podstawową wersję, ponieważ ulepszenie można kupić później a płacisz tylko za różnicę
@RM_PL: @pawelkomar:
Kiedyś dużo grałem w gry typu Rust, Infestation (coś w stylu DayZ) i inne tego typu survivale. Mam nadzieję, że i to mi podejdzie, sam pomysł na grę spodobał mi się odkąd o niej usłyszałem, ale niepokoi mnie to, że od tak dawna jest w becie :/
@Sqbfd: Nie mam takiej opcji. Robią już nawet oddzielną wersję/dlc EFT Arena. To ma być coś z mechanikami eft, ale tryby będą typu przejęcie flagi, death match itp. takie coś żeby przyciągnąć niedzielnych graczy. Ich docelową grą jest Russia 2028. Ma być to gra singleplayer z otwartym światem, planują jakąś kampanię, ale ma być ona luźna i gra ma się skupiać na survivalu.
@Sqbfd: Ja się chyba zastanawiałem ze 3 miesiące i był to błąd, bo odkąd ją kupiłem to stwierdziłem, że tak dobrze nie bawiłem się online od czasów zakupu Operation Flashpoint Resistance 19 lat temu i nawalania do upadłego w klanówki na multiplayerze. Jak jesteś fanem militariów, modowania broni to już w ogóle Tarkov wymiata.

Niemniej próg wejścia jest wysoki, gra jest czasami frustrująca, po prostu trzeba przywyknąć i "odpuścić" że czasem
@Sqbfd: Zawsze to coś. Najważniejsze to się nie zrażać, bo nie oszukujmy się ale ta gra się nie certoli i od razu rzuca Ciebie na głęboką wodę. Problemem jest, że obecny sezon trwa od Bożego Narodzenia, więc większość PMC ma już porządny sprzęt więc będzie ciężko, ale z drugiej strony warto ten czas do wipa spędzić właśnie na ogarnięciu samej gry by po nim grać już mniej więcej na równi z