Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej gitary, padło na elektryczną, wydaje mi się że do domowej nauki to będzie najlepszy wybór. Jest tylko jeden problem, jestem mańkutem. Już prawie zdecydowałem się na gitarę leworęczną, ale sam już nie wiem. Nie przeszkadza mi mniejszy wybór i wyższe ceny, największy minus to nauka gry na instrumencie gdzie potem nie będę potrafił grać na 95% gitar jakie napotkam. Stąd pytanie do osób, które lepiej się znają. Co myślicie o graniu na odwróconej praworęcznej gitarze? Chodzi mi o chwyt, nie przekładanie strun. Będzie to dużo trudniejsze dla osoby, która dopiero zaczyna się uczyć? Jakoś nie wyobrażam sobie grać na praworęcznej w "praworęczny" sposób, byłoby to dla mnie bardzo nienaturalne.
#gitara #gitaraelektryczna
  • 7
@tfad: największy problem imo dla mańkutów na praworęcznych gitarach jest zawadzanie o potencjometry, przełączniki, wajchę - które będziesz mieć u góry, a nie u dołu, ręką. Jeśli znajdziesz gitarę, która ma je tak rozmieszczone, że nie przeszkadzają w grze, np trzymać dłoni na mostku to kupuj śmiało taką gitarę. W innym wypadku brałbym dla leworęcznych.
@tfad: ucz się na praworęcznej, tak jak @GhostTrick: pisał - obie ręce wykonują dużo roboty, to nie jest jak pisanie. Leworęczne gitary to horrendum straszliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) inne instrumenty jakoś nie mają tego problemu, nie ma smyczków leworęcznych, fortepianów itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tfad: sam przymierzam się do zakupu gitary, a w zasadzie jadę w sobotę kupić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też jestem mańkutem i uznałem, że jednak wolę wygodniejsze rozwiązanie i wybrałem leworęczna gitarę. Wiem też, że lewa ręka jest silniejsza, więc ta będzie piórkować/szarpać struny.
@tfad: byczq sam jestem mańkutem i gram na leworęcznej. Graj tak jak czujesz. Nie słuchaj rad typu cena, zawadzanie, cos tam. Idź do sklepu, posiedź godzinę z prawo, godzinę z leworęczną i zobacz jak bardziej "czujesz". Ja zostałem przy leworęcznych i nie żałuję (a nie płaciłem jakoś dużo więcej), jedyne co to przy ognisku nie mogę sobie wziąć gitarki co akurat leży i zagrać wehikułu czasu ( ͡° ͜ʖ