Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej,

będę potrzebował znaczna ilość GB na przechowywanie danych.

Taniej wyjdzie mi dużo kart SD 64/128 GB niż dyski SSD.

Jaka jest żywotność kart SD w porównaniu do dysków SSD?

#sd #ssd #dyski #kartasd #komputery #backup #telefony #dyskissd
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jason_Stafford: zbyt wiele razy padł mi dysk HDD .....

@ven0m: SSD średnio, a SD?

Nie chce mieć NAS-a, nie chodzi o to. Chce wgrać dane i odstawić je na półkę aby po nie wrócić za X czasu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JcL: Ja bym się skłonił jednak w stronę HDD. Dlatego, że psują się one... kulturalniej. Zazwyczaj w SMART widać stopniowe pogarszanie parametrów, co daje nam czas zareagować i skopiować dane. Natomiast nośniki oparte o pamięci Flash niejednokrotnie padają nagle i wtedy bardzo trudno jest odzyskać z nich dane, a w warunkach domowych często staje się to niemożliwe.
Poza tym - jak wspomniano wcześniej - nośniki pokroju dysków SSD, kart pamięci
  • Odpowiedz
@JcL: jeśli chodzi o backup to mam podobne zdanie co @mp107

sam prócz chmury najważniejszych danych używam do backupu HDD. Ba, często 2,5 calowe w dobrym stanie można kupić za grosze przy prędkości nawet 7200 rpm. Sam ostatnio 500gb dorwałem za flaszkę. Przebieg raptem nie co ponad 7k
SMART okej. Duża przestrzeń i przynajmniej mam 3 kopie wszystkich danych.

Do pieceta odpalam raz na jakiś czas, w zależności ile danych edytowałem/usuwałem/dodawałem. Te które najczęściej edytuję i z nimi pracuje są w chmurze. A reszta buja się na HDD w pc. Reszta na SSD głównie system
  • Odpowiedz
@ven0m ale brednie. Mamy 2021 rok, ssd tracą dane, ale nie k---a po tygodniu, tylko po roku i więcej bez prądu. To się zgodzę częściowo. Tak samo jak na necie pseudo znawcy piszą o funkcji trim, że jak system jej nie ogarnia to ssd zdechnie szybciej. G---o prawda, trim jedynie może spowodować ze dysk trochę zwolni przy zapisie. Zresztą dyski już mają garbage collector który z--------a aż miło i wtedy brak
  • Odpowiedz