Wpis z mikrobloga

@Jason_Stafford: zbyt wiele razy padł mi dysk HDD .....

@ven0m: SSD średnio, a SD?

Nie chce mieć NAS-a, nie chodzi o to. Chce wgrać dane i odstawić je na półkę aby po nie wrócić za X czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JcL: Ja bym się skłonił jednak w stronę HDD. Dlatego, że psują się one... kulturalniej. Zazwyczaj w SMART widać stopniowe pogarszanie parametrów, co daje nam czas zareagować i skopiować dane. Natomiast nośniki oparte o pamięci Flash niejednokrotnie padają nagle i wtedy bardzo trudno jest odzyskać z nich dane, a w warunkach domowych często staje się to niemożliwe.
Poza tym - jak wspomniano wcześniej - nośniki pokroju dysków SSD, kart pamięci mogą
@JcL: jeśli chodzi o backup to mam podobne zdanie co @mp107

sam prócz chmury najważniejszych danych używam do backupu HDD. Ba, często 2,5 calowe w dobrym stanie można kupić za grosze przy prędkości nawet 7200 rpm. Sam ostatnio 500gb dorwałem za flaszkę. Przebieg raptem nie co ponad 7k
SMART okej. Duża przestrzeń i przynajmniej mam 3 kopie wszystkich danych.

Do pieceta odpalam raz na jakiś czas, w zależności ile danych edytowałem/usuwałem/dodawałem.
@ven0m ale brednie. Mamy 2021 rok, ssd tracą dane, ale nie #!$%@? po tygodniu, tylko po roku i więcej bez prądu. To się zgodzę częściowo. Tak samo jak na necie pseudo znawcy piszą o funkcji trim, że jak system jej nie ogarnia to ssd zdechnie szybciej. Gówno prawda, trim jedynie może spowodować ze dysk trochę zwolni przy zapisie. Zresztą dyski już mają garbage collector który #!$%@? aż miło i wtedy brak trima