Wpis z mikrobloga

Mam w domu kilka urządzeń które potrzebuje wrzucić na 10GBe. Jesteście w stanie polecić jakiś switch i karty?
Potrzebuje switch z 4 takimi portami i drugi z 2.
Switche 16 portów minimum.
Patrzyłem trochę na jakieś używki ale pomyślałem że spytam wykop co sądzi.
#siecikomputerowe
  • 10
  • Odpowiedz
@korni007: Rozumiem ze o miedzi mowisz? Pewnie na SFP+ cos latwiej bedzie znalezc
@kluseq: Dzieki, zapisze sobie, chociaz 48P nie jest mi absolutnie potrzebne, raczej myslalem 16P do 24P na jednym i 16P na drugim.
@grafixautozine: Zakladalem SFP+ ze wzgledu na dostepnosc switchy, ale dzieki. Wiesz moze jak sie ten uklad sprawdza pod pfSense? Pamietam ze ludzie odradzali Realteka uklady ze wzgledu na stabilnosc/sterowniki.
  • Odpowiedz
@RobaxX: Mój bład ze nie dodalem ze jednak reszta portow przydalaby sie po miedzi. Ogolnie mam w domu 2 serwery i jedna stacje robocza gdzie czesto musze czekac przy kopiowaniu plikow. Pliki ktore najczesciej uzywam siedza na dyskach SSD wiec waskim gardlem jest siec 1Gbe.
Nie mam problemu zeby wrzucic karty z SFP+ do tych 3 urzadzen ale oprocz tego mam jakies access pointy, bramki i inne cuda na miedzi, w
  • Odpowiedz
@RobaxX: Miedziane wystarcza gigabitowe. To jakies laptopy wpiete po kablu, RPi, urzadzenia zwiazane z praca itd.
Patrzylem na te wkladki i koszt ~150zl+ za sztuke na 16 portach podwaja koszt switcha wlasciwie.
  • Odpowiedz