Wpis z mikrobloga

Jak ktoś chciałbym wyszukiwać terminy szczepień (dla siebie/dziadków/rodziców/itd.) to staram się aktualizować aktualne terminy szczepień w kilkudziesięciu miastach w Polsce: https://szczepienia.github.io

Jakby ktoś miał sugestie jak uprościć UI to tez chętnie przyjmę info :)

Na stronie jest info kiedy była aktualizacja (staram się robić co 1-2h dziennie).

#koronawirus #szczepienia #covid19
  • 42
  • Odpowiedz
@mrpoznanski: Bardzo różnie. Kiedyś myślałem, że z rana, ale np. w Krakowie pojawiły się sloty na ten weekend gdzieś między 18 - 20.

Często jest tak, że gdy ma przyjść dostawa szczepionek (tj. ~poniedziałki) są dodawane.
  • Odpowiedz
@krzyk2: mistrzu widzę, że dodałeś J&J. Dzięki, widzę dzięki temu, że jest nadzieja, że uda mi się zaszczepić tuż przed kilkumiesięcznym wyjazdem i mieć z głowy trochę formalności :)
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: wydaje mi się, że z punktu widzenia podróży zaszczepienie J&J to najlepsza obecnie opcja. Ja co prawda w poniedziałek będę mieć podawaną drugą dawkę Astrazeneca, nie mniej gdybym nie miał tego komfortu kombinowałbym jak się da aby dostać J&J.

Dochodzi do tego niestety jeszcze kolejna kwestia - są kraje, które na chwilę obecną nie uznają zaszczepienia. Przykładowo Ukraina nawet od osób posiadających zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek i tak wymaga
  • Odpowiedz
@marc1027: Coś tam musiałem wykombinować bo w niektórych miejscach było tyle terminów, że przewijanie na dwie strony :)

Nadal są, bo niektóre ośrodki szczepią co 2 i 3 minuty (na zmianę) - pewnie nie mieli w systemie możliwości wpisania co 2.5 min :)
  • Odpowiedz
@mrpoznanski: Na moment publikacji są aktualne (wyszukiwanie trwa ~2 min, więc jakiś poślizg jest, ale jak widzisz niewielki) - zrobiłem wyszukiwanie co 7 min para województw.

989 to oddzielna bajka, czasami nie widzą terminów, dlatego warto próbować najpierw na numer telefonu punktu szczepień (albo oczwiście erejestracja).

Nie wiem dlaczego 989 miało by nie widzieć bo korzystają dokładnie z tego samego systemu co erejestracja (tylko w panel semi-admina) - możliwe, że niektórzy
  • Odpowiedz
Stronka będzie działać przynajmniej do 30 maja :) (na tyle mam ważne skierowanie), ale kombinuje już jak przedłużyć :)

@krzyk2: skierowanie przedłuży CI się automatycznie :-)
  • Odpowiedz
@Czeleczo Nie jeśli się zaszczepię :) Też będę miał problem z listą dla J&J, bo pokazuję się tylko jeśli nie ma żadnej dawki, jak ktoś ma już np. Pfizera/AZ pierwszą dawkę to nie wyszuka J&J :(.

Chyba, że ktoś chce się podzielić UUID swojego skierowania :)

W sumie nie wiem co można zrobić z takim UUID skierowania, nie sprawdzałem, ale pewnie nikt nie będzie chciał dać, pomimo, że ten ID jest przypisany
  • Odpowiedz