Wpis z mikrobloga

T29 = TECHNICZNIE = SteamPesos... Konto w Argentynie?

Wskutek recesji waluta Republiki Argentyńskiej, tj. peso argentyńskie strasznie straciła na wartości wskutek czego ceny gier kupowanych w owym kraju strasznie spadły porównując np. do naszego. Problem jednak tkwi w tym, iż Steam zablokował możliwość przesyłu giftów pomiędzy regionami więc taka forma nabycia gry niestety odpada. Nadal jednak istnieje możliwość przepięcia konto na wskazany region, płacąc kartą wydaną przez jeden z tamtejszych banków. Istnieje też inna opcja, która opisałem w tym nagraniu - możliwość założenia konta w rejonie Argentyna oraz zakup doładowania portfela Steam poprzez kod podarunku, co spowoduje przewalutowanie kwoty do płatności w ARS$ czyli peso.

W filmie omówiłem także obostrzenia regulaminu w tym zakresie oraz opisałem nieco pobieżnych zagadnień. Miłego oglądania.

#steam #steampesos #pcmasterrace #gry #hakimodo
  • 10
  • Odpowiedz
@LITWIN: Steam zablokował możliwość przesyłu giftów pomiędzy regionami więc taka forma nabycia gry niestety odpada.
w sesnie? cały czas mam w znajomych drugie konto z polski i wysyłam sobie gifty ; p kiedy to zablokowali jak jeszcze wczoraj bez problemu przeszło :O
  • Odpowiedz
@niski_czlek: Z tego co wiem Steam blokuje przesył między regionami jeśli cena różni się o więcej niż około 10-20% więc gry kupionej za 5zł nie prześlesz do regionu gdzie kosztuje ona 25zł.

To co pokazałem - założenie konta w innym regionie, używanie go (lub po prostu podłączenie jako Family Sharing) nadal działa.
  • Odpowiedz
I od razu informacja: nim zaczniecie się bawić w zakładanie konta Steam (przypominam o wtyczce Hola do VPN) - powyłączajcie dodatki typu Adblock. Jeśli nie zadziała w Chrome, spróbuj użyć Firefox.
  • Odpowiedz