Wpis z mikrobloga

Mam światło 300 Mb/s w #orange i jestem zadowolony, ale wkrótce kończy mi się umowa i zastanawiam się czy jest sens brać 600 Mb/s (choć obecne 300 jest absolutnie wystarczające) tylko dla nowszego Funboxa? Koszty to +10 PLN miesięcznie do rachunku. Ma ktoś może Funboxa 6 i może podzielić się opinią dot. zasięgu 2,4 i 5Ghz? Jest faktycznie lepiej niż w Funbox 3.0?

#internet #swiatlowody #swiatlowod
  • 4
  • Odpowiedz
@naziduP: Masz jakies urzadzenia ktore obsluguja wifi6? Nie bedziesz mial lepszej predkosci jesli twoje telefony, komputery obsluguja tylko wifi 5 z funboxem 6.0, na lepszy zasieg z starymi czy nowymi urzadzeniami ktorymi bedziesz z routerem bym tez nie liczyl.
Zawsze tez mozesz wylaczyc wifi na obecnym funboxie i kupic swoje urzadzenie z wifi 6.
Z drugiej strony brakuje ci predkosci przy 300mbs? Wyzsza wartosc na speedtescie nic ci nie daje w
  • Odpowiedz
@naziduP: warto. Poza WiFi6, Funbox6 ma też jedną antenę więcej, zasięg będzie lepszy. Weź pod uwagę, że jest też dużo większy, wygląda jak PlayStation2, i jego budowa wymaga pozycji pionowej, poziom nie wchodzi w grę przez wystające nózki -.-
  • Odpowiedz
@josenavas: xD antena nie ma nic do zasiegu tylko predkosci. Najwyzej na skraju zasiegu predkosc moze byc wieksza niz z funboxem 3.0 ale magicznie zasieg nie bedzie wiekszy niz poprzedni. Kilka anten jest po to zeby zsumowac sygnal z kilku polaczen, tak sie osiaga wyzsza przepustowosc po wifi.
  • Odpowiedz