Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@chamik: to moja babcia 100 pro. Ostatnio jej listonosz przyniósł 13 pensje i cieszyła się jak głupia, a jej tłumaczę że innym wzięli żeby Tobie dali, czy nawet pójdzie do sklepu i zapłaci za chleb i wędlinę 2 razy więcej. Ale to jak groch o ścianę, szkoda bo jest dobrym człowiekiem ale omamiona Pisem i kościołem.
  • Odpowiedz
@chamik: cóż, polityka to gra interesów. Młodzi są najczęściej dymani bo najczęściej myślą kategoriami ideowymi niż praktycznymi. Lokalną Polską odmianą tego zjawiska jest pewien kontrowersyjny wąsacz w muszcze który wmówił młodym że przede wszystkim mają nadstawiać karku za zamożnych.
  • Odpowiedz
wmówił młodym że przede wszystkim mają nadstawiać karku za zamożnych.


@Assailant: czo? To klasa średnia nie płaci podatków xD? Powiem więcej, zamożnych jest jakiś ułamek procenta, ale to ja według rządu jestem krezus bo wpadam w drugi próg, podczas gdy parę kilometrów na zachód to jest niewiele więcej niż minimalna pensja. Wąsacz ma rację - im więcej kasy ma rząd tym mniej masz ty.
  • Odpowiedz
@Assailant: młodzi są dymani, bo nie mają jeszcze kapitału czy to finansowego, czy personalnego w kontekście wiedzy i praktyki. No i dodatkowo przy obecnej strukturze demograficznej jest ich po prostu mniej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Assailant: Ja to chociaż załapałem się na rządy PO gdzie #!$%@? klasy średniej było na umiarkowanym poziomie. Trochę udało mi się odłożyć. Co ma powiedzieć moja dziewczyna, która dopiero teraz zaczęła zarabiać jakieś przyzwoite pieniądze po wielu latach nauki, biedowania i ciężkiej pracy jak zaraz pójdzie do odstrzału jako bezdzietna młoda osoba wpadająca w drugi próg. #!$%@?ą jej taki podatek, że pewnie jej się odechce, albo spakujemy walizki i babcie
  • Odpowiedz
Nie, nie trzeba. Żałosne określenie wymyślone przez boomerów, że niby ,,młodzież tak mówi".


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: Dokladnie, to obciachowe slowo bylo promowane na sile przez feministki i duza czesc lewactwa, bo chcieli zepchnac do rynsztoku slowo Julka, ktore wygralo jako mlodziezowe slowo roku, ale ze jest obrazliwe dla kobiet, to tego zabronili, tfu
  • Odpowiedz