Wpis z mikrobloga

Mirasy, kojarzycie może jakąś płytę w standardzie Mini-ITX, która posiada minimum 4 złącze SATA III oraz możliwość podpięcia dysku SSD pod złącze M.2? Myślałem nad tym cudem, jednak zastanawiam się, jaki procesor byłby dobry pod tę płytę? Warto zwrócić uwagę na to, że komputer będzie śmigał 24/h, więc zależy mi na niewysokim TDP (wiadomo, fajnie byłoby mieć minimum te 2ghz i 4 rdzenie) + Procesor musi mieć zintegrowaną grafikę.
Z góry dzięki za każdą propozycję.
#pcmasterrace #komputery #serwery
  • 4
@mariobit: zależy co chcesz na tym postawić- jak mocnego procka potrzebujesz. Ja mam też kompa na mini-itx ale jest dość wiekowy i ma LGA1150. Wejdz na stronke asrock i pod swoja płytą masz wspierane procki, szukaj po TPD jakie Cie interesuje. Ogólnie procki z literką T na końcu mają 35W, taki mam właśnie u siebie, cały komp z 2 dyskami HDD i 2 SSD zjada w stresie 50W (sprawdzone miernikiem)
Mirasy, kojarzycie może jakąś płytę w standardzie Mini-ITX, która posiada minimum 4 złącze SATA III oraz możliwość podpięcia dysku SSD pod złącze M.2?


@mariobit: jak masz wolne jakieś PCIe (x4 najlepiej, ale i x1 da radę) - to wsadzasz M.2 przez przejściówkę do złącza PCIe i gotowe, nawet na dużo starszych płytach bootujesz z tego bez problemu (a nawet jak masz problem, bo to jakiś przedpotop - to wsadzasz w USB