Wpis z mikrobloga

Hej. Planuję studiować biotechnologię i mam dosyć duży kłopot co wybrać: UW, SGGW czy PW. Próbne poszly mi zajebiscie wiec raczej dostane się na wszystko. Chciałbym po tych studiach zająć sie nauką w jakimś instytucie,uczelni, #!$%@? wie czym. Podzieliłby się ktoś doświadczeniami? Myślę, ze innym tez by to pomogło. #studbaza #studia #polibuda #sggw
  • 14
@Rudyrydz02: co tu wyjaśniać
Jak twój stary nie jest dziekanem albo profesorem i nie wkręci cię na jakiś grant to będziesz #!$%@?ć za 3000 zł z premią dopóki sam się nie dorwiesz do koryta
Polskie uczelnie nie służą do robienia nauki a jako wytwórnia tanich pracowników dla niemieckich firm i wbij sobie to do głowy już teraz
@Rudyrydz02: na pewno nie szedł na biotechnologie w kraju w którym firmy które się tym zajmują zmieścisz na kartce a4 czcionką 12, a jak już serio cie to kręci to idź, zrób chociaż inżyniera i zobacz jak się po tym żyje
Podejrzewam że w ciągu 4 lat będziesz raczej programistą w comarchu, chyba że wyjedziesz pracować do Niemiec
@Rudyrydz02: jeżeli chcesz iść na biotechnologie to licz się z tym, że po tym w polsce pracy nie ma i odrazu za granicę musisz wyjechać. Chyba, że interesuje Cie 3000 ziko brutto. Wiem co mówie bo siostra jest magistrem biotechnologi
@Rudyrydz02: słuchaj kolegów, to nie zdarza się często ale wykop dobrze Ci radzi. Wszelkie biotechnologię, bioinżynierie i inne mądrze brzmiące cuda na kiju to ślepa uliczka, chyba że biegle szprechasz i dzień po obronie meldujesz się za Odrą.

Dawny znajomy, który porwał się na bioinżynierię jeszcze w czasie studiów zaczął robić staże w IT i tak już został xD
@Rudyrydz02: no to nie wiem. ja jestem 5 lat po studiach i z perspektywy czasu i moich doświadczeń mogę powiedzieć, że w PL mają sens następujące kierunki:

- IT
- Mechanika i Budowa Maszyn (koksów nie ma ale praca jest)
- Automatyka (jw.)
- Medycyna
- Prawo (aletto trzeba być dobrym a nie jechać na trójach)
- Finanse (pod warunkiem że uczelnia przyzwoita)

Oczywiście gwarancji sukcesu nie masz nigdzie ale mając