Wpis z mikrobloga

Mam router Technicolor CGA2121 i chciałbym zrobić z niego switcha, a w innym miejscu w mieszkaniu postawić dodatkowy router zapewniający lepszy zasięg (aktualny musi stać w rogu mieszkania). Czy macie do polecenia jakiś przyzwoity router, który ogarnie +/- 80m2 przy założeniu, że będzie stał w centrum mieszkania? A może powiecie przynajmniej czego się wystrzegać? Jestem raczej zielony w temacie i ograniczyłbym się pewnie do najpopularniejszych pozycji na allegro i wtedy czytania opinii już o konkretnych modelach. Wifi koniecznie 2,4 i 5 Ghz Nie chcę ograniczać zbytnio budżetu, ale z tego co widziałem załóżmy początkowo nieprzekraczalny max na 250-300zł. (byłoby miło, gdyby wystarczyło np 150, ale nie chcę zbytnio oszczędzać i się potem denerwować) Prędkość internetu, to obecnie 300mb/s, raczej nie potrzebuję dużo większej przepustowości.
Coś takiego zda egzamin? https://allegro.pl/oferta/router-tp-link-archer-c6-wifi-5ghz-4x-lan-802-11ac-10096610514
#routery #router #wifi
  • 5
@dktr: Aktualnie mam 300mb/s. Raczej nie planuję aktualnie szybszego internetu niż 600mb/s. Aktaulny router jeśli chodzi o prędkość daję radę, gorzej z zasięgiem. Ten z linki ma zdecydowanie wystarczające prędkości. Także coś w tych okolicach
@pp93: 600M przerzucisz w AC w kanale 80MHz, więcej już tylko AX, wybierz co tańsze wszystko będzie działać podobnie. Moc radia jest definiowana prawnie więc producenci się tego trzymają i nie ma jakiś drastycznych różnic w zasięgu między różnymi producentami. Ja wszędzie polecam unifi uap-ac, ale w twoim przypadku może być to przegięcie.
@dktr: @WielkaCzarnaDupa: ok, dzięki. Więc pójdę kolejny raz standardowo najpopularniejszym na allegro :) Opinie ma dobre, więc nie ma co przeginać, zwłaszcza, że o ile dobrze ogarniam temat, to ten, który będzie robił za switcha też będzie udostępniał sieć, także mieszkanie powinno być pokryte spokojnie :) Miłego dnia panowie i jeszcze raz dzięki