Wpis z mikrobloga

  • 14
745 + 1 = 746

Tytuł: Tytan. Życie Johna D. Rockefellera
Autor: Ron Chernow
Gatunek: biografia
Ocena: ★★★★★★★★★★

Jestem zadowolony z przeczytania tej książki. Ciekawiło mnie co takiego zaszło w życiu tego człowieka, kiedy był jeszcze dzieckiem. Co ukształtowało go w taki sposób, że stał się tak oszczędny i majętny. Pozytywnie zaskoczyło mnie to że znalazłem odpowiedzi.

Rockefeller był zawsze opanowany, spokojny i małomówny, to była pierwsza postać która nakierowała mnie na Stoicyzm. Moje pierwsze podejście do tej książki było wiele lat temu, a wtedy nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego jak stoicyzm. Widocznie instynktownie szukałem gdzieś mądrości pieniądza i filozofii, a Bóg nakierował mnie na tę książkę.
Autor wykonał dobrą robotę. Wczułem się w życie Rockefellera. Człowiek z jednej strony dbający o rodzinę i pracowników.
Religijny, bogobojny, unikający używek i tłumów, purytański, diabelnie szczegółowy i wyznający mistyczną wiarę w liczby.
Z drugiej strony bezwzględny w interesach. Twórca monopolu, który przejął niemal wszystkie rafinerie po wschodniej stronie USA i sieci ropociągów. Pierwszy miliarder i właściciel jednej z pierwszych korporacji na świecie.

#bookmeter #biografia #ksiazki #pieniadze
Wypoks - 745 + 1 = 746

Tytuł: Tytan. Życie Johna D. Rockefellera
Autor: Ron Chern...

źródło: comment_1618787936E4ZWJN8WE7rRZQGY5l7TqS.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach