Wpis z mikrobloga

Mirki, jest gdzieś jakiś warty uwagi artykuł na temat procesu zakupu mieszania z kredytem - co, kiedy i w jakiej kolejności trzeba załatwiać?
Znalazłem ofertę (rynek wtórny), wkład własny mam, zdolność kredytową bez problemu. Zakładam że pierwszym krokiem będzie wybór kredytu z doradcą, ale np. ile będą trwać formalności związane z jego udzieleniem? Na co powinno się uważać? Co mogę zrobić by ktoś mnie nie uprzedził z kupnem mieszkania które wybrałem?
#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 6
Co mogę zrobić by ktoś mnie nie uprzedził z kupnem mieszkania które wybrałem?


@jan-kowalski-507464: umowa przedwstępna i zadatek;

Ja bym zaczął od zrobienia wyceny u rzeczoznawcy żeby wiedzieć jaka jest wartość nieruchomości, jakie kwoty wpisać w umowę przedwstępną żeby się zgadzało do kredytu.

Mając umowę przedwstępną i operat występujesz o kredyt najlepiej w kilku bankach.
@jan-kowalski-507464: W przeciwieństwie do @alex-fortune moim zdaniem warto pójść do dobrego doradcy kredytowego. Nic Cię to nie kosztuje, a do banków zawsze możesz pójść dodatkowo. Generalnie oferta raczej nie powinna się różnić, a oszczędzisz dużo czasu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy pracujesz w sektorze finansowym, ponieważ są banki mające dla takich osób specjalne oferty, do których doradcy nie mają dostępu. Jesli będziesz miał świadomość jak działa kredyt hipoteczny, to szybko poznasz, czy