Wpis z mikrobloga

Mireczki chciałbym się nieśmiało pochwalić, że wyszedłem z domu z pizzą i wyszło mega! Przesiadka z kamienia w piekarniku z termoobiegiem na piec opalany drewnem. Ukręciłem 8 placków i ekipa testująca zaczęła protestować: "pizza zajebista ale jeszcze jedna i będziesz nas musiał stąd wykulać bo nikt nie będzie w stanie się ruszyć".

Piec Stadlera. Urzekł mnie swoim przepisem :-)

#gotujzwykopem #pieczzwykopem #pizza #gzw
lbjaco - Mireczki chciałbym się nieśmiało pochwalić, że wyszedłem z domu z pizzą i wy...

źródło: comment_1618734572HhvRWicGygTkkZ7IWULDxt.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@marcys19snk: brakło cegieł na nogi czego trochę żałuję bo średnio praktyczny :D
Wykonanie:
Dziura z 30cm,zasypujesz 20cm piaskiem by miał jak opadać, 10cm wylewki gdzie wrzucasz gruz czy co tam masz i beton.
Poziom 0 cegły szamotowe, łuk robisz albo że stelażu albo na oko albo usypujesz kopiec który służy za stelaż. Od góry robisz dziurę na komin najlepiej z przodu by ciepłe powietrze szło nad pizza.
Drzwi kupujesz, robisz lub przystawiasz blache.
Ścianki wykonane ze zwykłej cegły i zwykłej zaprawy. Jak poczytasz w internecie to miało się zawalić przy pierwszym paleniu a stoi z 7 ? Lat i co
Niebadzlosiem - @marcys19snk: brakło cegieł na nogi czego trochę żałuję bo średnio pr...

źródło: comment_1618776866g5hq6p7td1POprHtVbDR53.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz