Wpis z mikrobloga

#chwalesie Kupiłem samochód, o którym marzyłem od ponad dwóch lat za własne, ciężko zarobione pieniądze () Jest to Mazda RX-8 w mocniejszej wersji 231hp. Była mi ona odradzana przez wielu mirków, co mnie tylko zmotywowało, bo jak wiadomo trzeba zawsze robić na odwrót niż mówią eksperci na wykopie. Możecie robić zakłady za ile km jebnie mi silnik, mogę wtedy ciekawskich zawołać. Na ten moment nie działa abs i kontrola trakcji oraz wspomaganie kierownicy. Pierwsze dwa są przez zły komputer, bo jak się okazuje Mazda była kiedyś anglikiem i ma angielskiego kompa, wymianę wyceniono mi na 1400. Co do wspomagania to podobno jest to wada fabryczna tych modeli i wystarczy wyczyścić złączkę pod filtrem powietrza. Cieszę się, chociaż nie tak bardzo jakbym chciał przez moją przewlekłą #depresja . Pijcie ze mno kompot!
#japonskigruz #samochody #rx8 #mazda
Voyak - #chwalesie Kupiłem samochód, o którym marzyłem od ponad dwóch lat za własne, ...

źródło: comment_1618681662l8urthlvIOZX1UViuTZZmZ.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
bo jak wiadomo trzeba zawsze robić na odwrót niż mówią eksperci na wykopie


@Voyak: niby tak, ale akurat jeżeli "dwa lata ciężko pracujesz" na anglika po przekładce (gdzie w #uk takie stoją za 1k funtów) to jest to dość RYZYKOWNA inwestycja xD

Szczególnie przy wychodzeniu z #depresja xD
  • Odpowiedz
@Voyak: W sumie nic, jak mam być szczery tyle że to było to beznajdziejne auto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupiłem nie palące za grosze a że coś tam ogarniam chciałem sprawdzić czy podołam.
Zrobiłem to auto, w internecie da się znaleźć wszystkie serwisówki, wymiary apexów, momenty i czego tylko dusza zapragnie.

Z plusów mocniejsza wersja ma oryginalną szpere, 6b manual amorki bilsteina, i jakieś duperele. Miałem wersje
  • Odpowiedz
@Crow7422: Nie spodziewałem się takiej rzeczowej odpowiedzi :D Z wieloma kwestiami się zgadzam. Auto kupiłem nie jako daily, znając jego wady i wiedziałem na co patrzeć przy zakupie. Silnik mi wytrzyma na przynajmniej jeszcze 50-100k bo ma kompresję 7,5bara, więc prędzej to auto sprzedam niż je zużyję. Ogółem ma ono sporo wad, ale bardzo mi się ono od kilku lat marzyło, głównie z powodu ponadczasowego wyglądu, unikalności, nie najgorszej mocy (myślę
  • Odpowiedz
@Voyak: Z takich rzeczy sensownych warto uderzyć w remap, albo dolewać olej 2t do baku.
Oryginalnie na jałowych obrotach do komory spalania nie jest wcale podawany olej.
Na górze silnik ma dysze dodające olej do komory spalania, po zdjęciu dolotu jest do nich dostęp.

Bywa że wężyki które doprowadzają olej pękną, a same dysze się zatkają, da sie je odkręcić i wyczyścić/przetestować. Wewnątrz tych dyszek jeśli dobrze pamiętam jest zaworek zwrotny,
  • Odpowiedz
@Voyak: Fajna, oby choć trochę posłużyła. Kiedyś się z taką wdałem w street race spod świateł, ale zanim to się wkręci na swoje obroty to wącha spaliny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mimo wszystko bardzo fajny wózek, specyficzny i ikoniczny przez rotor i rwd
  • Odpowiedz
@malinowydzem: zawsze mnie ciekawiło, jak 260koni i napęd na jedną ośkę się sprawdza w codziennej jeździe? Niby jest szpera fabryczna, ale ile to daje jak przyjdzie lekki deszcz? To już lepiej w 6 mps się bawić, 4x4.
  • Odpowiedz