Wpis z mikrobloga

@botellon:
Dzięki, kiedyś takie pomiary robiło Autocentrum, ale nie wiem dlaczego przestali. Teraz samo gadanie, jak na 50 innych kanałach. Niby kto ciekawiej, ale mało praktycznych informacji.
  • Odpowiedz
@Krmtzzz:
Przez to, że z myślą raczej dla żony to chyba 150 KM, tym bardziej, że ma większy bagażnik (450 l).
Przewaga Formentora nad Leonem jest taka, że jest ok 7 cm dłuższy i ma przez to większy bagażnik, ale w wersji 4x4 ta zaleta znika (420 l).
Choć nie powiem wersja 190 KM cenowo kusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krmtzzz:
Ale jeśli się nie mylę, to 9 sek do 100 robi, to raczej standard, no i ponad 200 kmh, czyli taki typowy średniak. W tym silniku on waży ok 1350 kg i to z 300kg mniej niż Suvy.
  • Odpowiedz
@text: jeździłem nim, tylko z ciekawości, żeby sprawdzić zwykłe fotele (wziąłem wersję 190). I na prawdę, może i cyferki na papierze są w miarę ok, jednak w rzeczywistości trzeba strasznie kręcić ten silnik żeby coś tam przyspieszał, co nie jest przyjemne i w dodatku rośnie mocno spalanie. Musisz się przejechać. Dla porównania przejedź się atecą 2.0 190.
  • Odpowiedz
@Krmtzzz:
a masz już czy czekasz za 190? Jeździłem wersją 310 KM, bo też ją rozważałem, ale stwierdziłem, że przy 4x4 nie daje tyle emocji by brać ją za te cenę.
  • Odpowiedz
@text: Konfig miałem w okolicy 160k z małym hakiem. Zbili mi cenę ok. 8k do 152,5k. Cena niestety zawiera już podwyżkę 2,5k za wersję silnikową oraz ~900zł za oświetlenie ambientowe. Końcem marca przyszło info do dealerów, że auta wyprodukowane po 24 tygodniu będą droższe (wersja 190KM o 2,5k) + oświetlenie ambientowe będzie jako dodatek, a nie standard. Jeśli zamawiałeś auto przed końcem marca (info o podwyżkach) to miałeś gwarancję starej ceny,
  • Odpowiedz
@Krmtzzz:
no to mały rabacik jak na 160k. Znajomy na Leona dostał też chyba ok 8k, ale to przy cenie ok 90k całkiem sporo jak na nich.
  • Odpowiedz