Wpis z mikrobloga

Za śmieci w marcu przed podwyżką 65 PLN. W kwietniu po podwyżce, liczone od zużycia wody 58 PLN XD. 2 osoby, oczywiście zmywarka, proste formy oszczędzania wody typu zakręcanie strumienia kiedy nie jest on potrzebny. Mam wrażenie że podwyżki dotknęły osoby które faktycznie leją wodę na potęgę albo to spółdzielnie mieszkaniowe robią jakiś wał i coś źle liczą. Dla mnie bomba( ͡° ͜ʖ ͡°)
#warszawa
  • 26
Może ludzie nauczą się oszczędzania, wody w PL brakuje.


@sajnguri800: Tu jest trochę pies pogrzebany. Stawka to
CalkowityKosztWywozuSmieciZMiasta / ZuzycieWodyPrzezMiasto
Jak zużycie wody spadnie, stawka wzrośnie. Najbardziej to dotknie tych którzy już oszczędzają bo nie mają z czego zejść.
@BajerOp: Moim zdaniem czym innym jest np. lanie wody podczas mycia zębów - tutaj jest to marnotrawstwo, bo ta woda leci prosto do ścieków. Tymczasem kąpiel pełni jakąś funkcję. Zakładając rezygnację z kąpieli - co wtedy? Czy magicznym sposobem będę miała tę wannę wody dłużej niż ludzie którzy się kąpali?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maegalcarwen: w ogóle nie widzisz skali marnowania wody i patrzysz tylko na siebie, należy ci się kąpiel w wannie codziennie i tyle, przecież nic nie marnotrawisz, inni przecież też się kąpią.
@BajerOp: Nie rozumiem, jak można mieć takie podejście. Nie jestem żadną aktywistką, rozumiem absurdy ekologii, ale mimo to jestem w stanie myjąc zęby nalać sobie wody do kubka czy wziąć rano prysznic, zakręcać wodę przy myciu naczyń itd. Tzn dla mnie to normalne. Po co ma się lać, kiedy się z tego nie korzysta? Ale tam samo robię z np prądem
Nie korzystam- wyłączam. Żarówki i diody LED- bardzo fajne rozwiązanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hetrodomitrazocholina: można, jak widzisz wyżej. Codziennie kąpiel w wannie i wg niej ona stara się oszczędzać wodę i jest ekologiczna. Znam też ludzi co nie wyłączają nawet TV jak idą do sklepu, niech sobie leci. A potem szok i niedowierzanie
@Hetrodomitrazocholina: No z tym ogrzewaniem jak masz na myśli blok to bym się nie zgodziła. Jest zimno, zakręcasz grzejniki i wychodzisz. Sąsiedzi dookoła Ciebie odkręcają swoje grzejniki mocniej, bo już teraz nie dogrzewacie się nawzajem, tylko ich ciepło podnosi Ci temperaturę w mieszkaniu. Czyli kradniesz im ciepło. Wracasz do mieszkania - jest zimno. Odkręcasz grzejniki, najlepiej na max, żeby się jak najszybciej zagrzało. Siedzisz sobie godzinę-dwie w zimnie i w sumie
@not_me: z tymi sąsiadami to racja, ale co do termoststu to każdy grzejnik od 20 lat ma głowice termostatyczną. Przynajmniej ja nie widziałem innego u nikogo.